Rona Nishliu në SHBA, bashkëpunim me Berman Brothers

Publikuar: 17.01.2013 - 21:22

Prishtinė, 17 janar - Pas publikimit tė kėngės “'Se vetėm zemra flet saktė”, kėngėtarja jonė Rona Nishliu ka udhėtuar drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės. Kėtė e ka konfirmuar edhe fotografi shqiptar Fadil Berisha, i cili ka bėrė tė ditur se Rona ka takuar edhe Berman Brothers. Producentėt me famė botėrore janė tė njohur pėr bashkėpunimet me yjet e muzikės, si Coldplay, Sting, Reamon, Cher, Dido, Real Mc Coy, Maroon 5 dhe Buena Vista Social Club.

Gjatė qėndrimit nė SHBA, pos me fotografin Berisha, Rona ėshtė takuar edhe me valltarin e njohur nga Prishtina, Tony Dovolani, i famshėm nga shfaqja televizive “Dancing with the stars”.

Kėngėtares iu hapėn shumė dyer nė industrinė muzikore pas pėrfaqėsimit tė suksesshėm tė Shqipėrinė nė edicionin e kaluar tė festivalit evropian tė kėngės “Eurosong”, ku zuri vendin e pestė me kėngėn Suus. Siē deklaroi para pak kohėsh Rona pėr KTV-nė, pas paraqitjes nė Eurosong, ajo ka pasur ftesa dhe angazhime tė shumta nė botė, kurse kulmi i kėsaj mbase do tė ndodhė pikėrisht nė SHBA. 

Fansja jote18.01.2013/15:32

Sukses dhe fat ne SHBA

Lipjani18.01.2013/10:00

Veq ruju allahile mos u koklavit me naj zezak si Rita, se kogja qikë e zoja dhe e mir je.

Berat Morina18.01.2013/09:12

Të lumtë Rona, na e zbardhe fytyrën gjithë shqipëtarëve me zërin dhe mençurin tënde. Suksese gjith jetën.