Beyonce këngëtarja e parë e huaj në “British Awards”

Publikuar: 17.01.2013 - 12:56

Miami, 17 janar - 18 muaj pasi koncertit qė e mbajti nė Glasstonbury, Beyonce ka njoftuar se do tė kėndojė edhe nė njė institucion tjetėr tė Mbretėrisė sė Bashkuar dhe nuk do tė ketė nevojė pėr shumė angazhim.

Amerikania ėshtė ylli i parė ndėrkombėtar qė do tė performojė nė “British Awards” mė 20 shkurt.

Shfaqja e saj nė arenėn O2 do tė vijė vetėm pak javė pasi ajo mbajti koncertin mė tė madh televiziv, “America`s Super Boėl”.

Organizatorėt e kėsaj mbrėmje deri mė tani kanė konfirmuar se do tė performojnė grupi One Direction, Mumfortd & Sons, Robbie Williams dhe Muse, por njė burim i ka thėnė Thesun se Beyonce do tė jetė goditja mė e madhe e organizatorėve.

“Ajo ėshtė njėra ndėr kėngėtarėt mė tė mira qė kėndojnė live dhe do tė kemi njė material tė ri pėr ta shfaqur pėr audiencėn. Hera e fundit kur ajo performoi nė ‘The Brits’ ishte para nėntė viteve, kur karriera e saj sapo kishte filluar. Nė atė kohė ajo kėndoi kėngėn ‘Crazy In Love’, kėshtu qė organizatorėt kanė vendosur qė tė kthehet pėrsėri kėtė vit”, ka thėnė burimi.

Mumford, Muse, Robbie, Beyonce dhe One Direction do ta bėjė tė lumtur secilin fans qė ėshtė do tė jetė i pranishėm nė kėtė mbrėmje.

James Corden do tė jetė pėrsėri mikpritėsi i kėsaj mbrėmjeje dhe nuk do tė ketė shumė shaka prej tij, kėshtu qė i gjithė fokusi do tė jetė nė muzikė.

Kėngėtarė befasues do tė publikohen nė javėt qė do tė vijnė dhe pritet qė tė jetė njė duet shumė i madh mes dy yjeve qė ende mbesin tė panjohura.

Mbrėmja e vitit tė kaluar ishte njėra ndėr mė tė shikuarat nė shtatė vitet e fundit.

blerina hyseni18.01.2013/20:39

shum nice