Rita Ora, më 17 shkurt do shumë njerëz në Prishtinë

Publikuar: 16.01.2013 - 19:18

New York, 16 janar - Kėngėtarja kosovare me famė botėrore, pas paraqitjes nė koncertin e Tiranės, me rastin e 100 vjetorit tė pavarėsisė sė Shqipėrisė, po pėrgatitet pėr 5 vjetorin e pavarėsisė sė Kosovės, vendlindjes sė saj tė dashur.

Nė faqen e saj personale nė Twitter, Rita Ora poston pėr fansat e saj nė mbarė globin: “Hej edhe njė muaj dhe ėshtė pavarėsia e Kosovės. Do tė jeni ju aty?? Ju duam aty si pėr Pavarėsinė e Kosovės. Ahhh shpresoj...”, transmeton Balkanweb.

Kėngėtarja qė pėr momentin ėshtė kryefjala e showbizit botėror kėndoi falas me rastin e 100 vjetorit tė pavarėsisė, nė koncertin madhėshtor nė sheshin “Nėnė Tereza” nė Tiranė.

Ishte ky koncerti i parė i Ritės nė Shqipėri dhe me shpresėn se nuk do tė jetė paraqitja e  saj e fundit pėr publikun qė ka gjakun e saj.