Hugh Jackman e lëndon Russel Crowe gjatë xhirimeve të filmit

Publikuar: 13.01.2013 - 10:42

Hugh Jackman e ka lėnė yllin holivudian, Russell Crowe, tė lėnduar dhe tė mavijosur derisa e goditi me drunj nė shpinė derisa ishin duke xhiruar disa skena tė filmit “Les Miserables”.

“X-Meni” dhe “Gladiatori” janė duke marr pjesė nė mjuzikllin e novelės klasike tė Victor Hugo.

Tė dy aktorėt ishin duke xhiruar disa skena tė dyluftimeve pėr filmin por Jackman ka thėnė se ėshtė dashur qė dyluftimi tė bėhej sa mė real, por ai aksidentalisht e kishte goditur nė shpinė shokun e tij.

“Isha duke xhiruar disa skena me ‘Gladiatorin’, me Russel Crowe. Unė u bėra pak tepėr i zellshėm nė njė skenė ku ne ishim duke bėrė dyluftim dhe aksidentalisht e godita atė me shkop dhe unė e pyeta ‘ A tė godita ty, shok?’, ai mė ėshtė pėrgjigjur ‘Jo, ēdo gjė ėshtė nė rregull, unė jam mirė’. Gjatė mbrėmjes ai hoqi kostumin e tij dhe ai kishte njė vijė shumė tė gjatė nė shpinėn e tij”, ka thėnė Jackman pėr njė televizion amerikan.