Beyonce do të performojë në inaugurimin e Obamas

Publikuar: 13.01.2013 - 10:37

Beyonce do tė kėndojė himnin kombėtar tė Amerikės, gjatė inaugurimit tė Presidentit Barack Obama mė vonė gjatė kėtij muaji.

Ylli qė kishte interpretuar kėngėt e Etta James gjatė inaugurimit tė Presidentit Obama nė vitin 2009, tani ėshtė zgjedhur qė tė kėndojė pėr Obaman dhe zonjėn e parė Michele pėr tė shėnuar fillimin e mandatit tė dytė nė Shtėpinė e Bardhė.

Kėngėtarja e hitit “The Crazy In Love” do tė kėndoj himnin nė ceremoninė e cila do tė mbahet nė Washington, D.C mė 21 janar.

Nė kėtė ngjarje Kelly Clarkson do tė kėndoj kėngėn tradicionale “My Country ‘ Tis of Thee”, tė cilėn e kėndoi pėr presidentin para katėr viteve Aretha Franklin, kurse kėngėtari James Taylor do tė kėndoj kėngėn “America the Beautiful”.