Shakira e Pique bëhen prindër, lind djali i tyre

Publikuar: 28.12.2012 - 09:51

Shakira ka lindur, foshnja ėshtė njė djalė. I dashuri i kėngėtares, tepėr i gėzuar, ka dhėnė lajmin e lindjes nėpėrmjet Twitter-it, duke thėnė se cifti ishte “tepėr i lumtur”. Duke shkruar nė spanjisht, ai tha: “Lindi djali ynė! Jemi shumė tė gėzuar! Falemnderit tė gjithėve pėr mesazhet tuaja!”Disa ditė para Krishtlindjes, Shakira kishte publikuar njė foto shtatzėnė nė gjendje tepėr tė avancuar, teksa kėrkonte pėr dhurata nėpėr dyqanet e Barcelonės. Kėngėtarja kolumbiane ėshtė emėruar sė fundi i juristja mė e re e edicionit amerikan tė “The Voice”, duke zėvendėsuar Christina Aguilera-n.

Ky ėshtė fėmija i parė i kėngėtares, e cila u bė e njohur nė skenat muzikore kolumbiane e amerikano latine, nė vitet ’90, pėrpara se tė futej fuqishėm mes turmave anglishtfolėse tė SHBA-ve. Shakira e bėri tė ditur shtatzaninė e saj nga mesi i shtatorit, nė faqen e saj personale.

Futbollisti Pique ka konfirmuar sė fundi nė njė intervistė radiofonike, se e dashura e tij nuk po planifikonte ngadalėsimin e punėve tė saj, madje ajo ėshtė duke u pėrgatitur pėr publikimin e albumit tė saj tė ri.

“Albumi do tė publikohet pas lindjes sė fėmijės, sepse asaj do t’i duhet tė shkojė nė turne, gjė qė nuk mund ta bėjė tani”, tha pak kohė mė parė qendėrmbrojtėsi i Barcelonės. “Dhe... me shumė mundėsi do tė ketė njė kėngė nė gjuhėn katalane, ndoshta mund tė titullohet ‘Boig per tu’ (I/E cmendur pėr ty)”, pėrfundoi Gerard Pique.