VIP-at amerikanë përkrahin kontrollin e armëve

Publikuar: 22.12.2012 - 12:25

Los Angeles, 22 dhjetor - Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow dhe Beyonce janė tre nga personazhet e famshėm qė i janė bashkuar fushatės pėr kontrollin e armėve nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pas tragjedisė nė shkollėn fillore Sandy Hook, ku 20-vjeēari Adam Lanza vrau 20 fėmijė dhe 6 tė rritur para se tė vriste veten.

Klipi zgjat 1 minutė e gjysmė dhe nė tė VIP-at pyesin: “Edhe sa shkolla tė tjera? Edhe sa klasa tė tjera? Edhe sa kinema tė tjera para se ligjbėrėsit tė shtrėngojnė rregullat?”

Njė kast aktorėsh dhe kėngėtarėsh, duke pėrfshirė Michelle Williams, Reese Witherspoon, Kate Hudson, Cameron Diaz, Ellen DeGeneres, Julianne Moore, Chris Rock, Jamie Foxx, Olivia Munn, Selena Gomez, Paul Rudd, Jon Hamm, Jennifer Westfeldt, Will Ferrell, Sarah Silverman, Amy Poehler, Adam Scott, Rashida Jones, John Slattery, Jeremy Renner, Conan O’Brien shfaqen nė video.

Ndėrsa Robert De Niro bėri thirrje pėr sa mė pak dhunė nė filma njė ditė mė parė: “Nuk mė pėlqen dhuna nė ēdo film, dhuna qė nuk ka kuptim dhe qė njė film mund tė bėnte shumė mirė edhe pa tė”, nėnvizoi De Niro.