Brad Pitt, protagonist i reklamës më të keqe të vitit

Publikuar: 22.12.2012 - 09:33

Los Angeles, 21 dhjetor - Protagonisti i reklamės mė tė keqe tė vitit 2012-tė  ėshtė aktori me famė botėrore, Brad Pitt.

Ka qenė e pėrditshmja “Daily Mail” ajo qė e ka vlerėsuar reklamėn e Bradit si mė tė keqen. Kjo reklamė zgjat 30 sekonda dhe nė tė aktori realizon njė monolog tė vetėm.

Aktori 49-vjeēar u pagua pesė milionė euro pėr tė qenė pjesė e spotit tė linjės sė re tė parfumit pėr meshkuj tė "Chanel 5".

"Chanel", njė parfum francez, i krijuar nė vitin 1921, konsiderohet si njė prej markave mė tė njohura nė botė dhe dikur mbahej prej tė famshmes Marilyn Monroe.

Por, qė kur Pitt u shfaq nė reklamė, duket se reklama ka pasur njė efekt tė kundėrt. Shumė pėrdorues janė shprehur se nuk do ta blejnė kėtė parfum pėr sa kohė qė spoti do tė transmetohet. Edhe vetė ekspertėt kanė thėnė se videoja ėshtė irrituese dhe se monologu i Pittit ėshtė ndėr mė tė kėqijtė tė dėgjuar ndonjėherė nė televizion.