James Cameron sjell “Cirkun e Diellit” në 3D!

Publikuar: 21.12.2012 - 21:33

Los Angeles, 21 dhjetor – I famshmi “Cirku i Diellit” tashmė do tė vijė edhe nė 3D. Filmi ėshtė njė realizim i fituesit tė ēmimit Oscar, regjisorit James Cameron, autor i “Titanic” dhe “Avatar”, si dhe producentit Andrew Adamson, autor i “Shrek”  dhe “The Chronicles of Narnia”.

Ky film vjen pėr tė treguar nė formatin maksimal magjinė dhe numrat e pabesueshėm tė “Cirkut tė Diellit”, cirkut mė tė famshėm nė botė me 3 800 artistė ndėrkombėtarė.

Pėr regjisorin Cameron “Cirku i Diellit 3D” ėshtė njė ėndėrr qė bėhet e realitet.

“Kishim disa kohė qė mendonim pėr tė bėrė diēka sė bashku nė 3D, pasi kjo gjė nuk kishte ndodhur asnjėherė. Kam qenė me fat qė kam punuar me grupin e Cirkut, si dhe tė kem nė dispozicion talente tė tilla pėr tė krijuar shfaqje kaq emocionuese. Performancat e rrezikshme kėrkojnė njė aftėsi dhe kurajė tė jashtėzakonshme. Kemi vendosur 10 kamerat tona dhe kemi filluar tė xhirojmė”, tha Cameron pėr medien, transmeton Panorama .

Brenda disa ditėve, pėrkatėsisht nga Krishtlindja filmi do tė nisė tė shfaqet nė botė.