Sinani dhe Leonora, bashkë në “Uragani”

Publikuar: 14.12.2012 - 18:47

Shkup, 14 dhjetor - Ata dy janė personazhe tė dashura pėr publikun shqiptar, falė muzikės sė tyre. Si duket, mė nė fund njė duet i pėrfolur i kėngėtares Leonora Jakupi ėshtė realizuar, me albumin e sapodalė nė kėtė fundvit tė kėngėtarit Sinan Vllasaliu, me titullin “Tatuazh”, album i cili ka gjithsej 8 kėngė.

Nė kėtė album ėshtė edhe kėnga e titulluar “Njė uragan”, e cila ka bashkuar Sinanin dhe Leonorėn nė duet, kėngė kjo qė, siē raporton Ina, ėshtė kompozuar nga Gabro, kurse teksti ėshtė shkuar nga Avni Qahili.