Lohan shet rrobat për të paguar tatimet

Publikuar: 12.12.2012 - 21:50

Los Angeles, 12 dhjetor - Aktorja Lindsay Lohan ka aq shumė borxhe sa qė Charlie Sheen sė fundi ia dha 100 mijė dollarė, nė mėnyrė qė ajo tė paguante tatimin. Pasi nuk  dėshiron tė heqė dorė nga jetesa e saj luksoze dhe nuk ka para tė mjaftueshme, ylli po i shet rrobat e saj tė, nėnshkruara nga kreatorė tė famshėm.

Motra e re e Lindsayt, Ali ka vendosur qė ta ndihmojė tė fitojė tė holla, kėshtu qė ajo udhėtoi pėr nė Los Angeles me valixhet pėrplot me rroba tė kreatorėve.

Motrat duhej tė hiqnin dorė nga veshjet e tyre dhe kėpucėt e shtrenjta, nė mėnyrė qė tė mbledhin para pėr tė paguar borxhin nga taksat e Lindsayt, qė tejkalon shumėn prej 200 mijė dollarėsh, shkruan "Female First".

Megjithatė, pronarėt e dyqanit "Wasteland", tė cilėt ia blenė rrobat, nuk ishin tė gatshėm t’i ofronin kėtė shumė pėr tė cilėn kishin shpresuar motrat.

“Kėto kėpucė me siguri qė vlejnė mė shumė. Lindsay vetėm njėherė ėshtė fotografuar me to!,” tha Ali, kur i ofruan shumėn e ulėt, por kjo nuk ia kishte ndryshuar mendimin pronarit.