Pablo Escobarin ringjallet nga Benicio del Toro – në film?

Publikuar: 21.11.2012 - 10:19

Los Angeles, 21 nėntor - Aktori, Benicio del Toro ėshtė nė bisedime pėr rolin e bosit kolumbian tė drogės, Pablo Escobar, nė trilerin romantik “Paradise Lost”, (Parajsa e Humbur) shkruan portali, "Variety".

Filmi ndjek njė sėrfist tė ri, Nick-un, i cili shkon pėr tė vizituar tė vėllanė e tij nė Kaliforni tė SHBA-sė dhe atje bie nė dashuri me njė vajzė lokale, Maria.

Romanca e tyre lėviz nė njė drejtim tė papritur kur Nicku takon xhaxhanė e saj, Pablo Escobar.

Skenari i filmit ėshtė shkruar nga aktori, Andrea di Stefano, i cili do tė debutojė kėsaj radhe edhe si regjisor.

Producenti, Dimitri Rassam, tha pėr kėtė portal se Benicio ėshtė "njė nga aktorėt e rrallė, i cili ka karizmin e mjaftueshėm pėr tė luajtur karakteret e tilla si tė bosit tė drogės, Escobar, qė janė simpatik por, edhe tė rrezikshėm dhe kėrcėnues".

Ndėrsa xhirimet do tė fillojnė nė shtetin e Panamasė nė muajin mars tė vitit tė ardhshėm.