Çfarë e bën të lumtur 95-vjeçarin Douglas

Publikuar: 21.10.2012 - 11:29

Derisa shumėkush nė moshėn 95-vjeēare ndoshta lėviz shumė pak, Kirk Douglas shpėrfill moshėn dhe po pėrpiqet pėr tė bėrė disa gjėra pozitive, nė mėnyrė qė tė ndihet i dobishėm.“Me kaq shumė vite ju pyetni se cilat janė mėsimet mė tė rėndėsishme qė ne kemi mėsuar pėrmes jetės. Pėr mua gjėja mė e rėndėsishme ėshtė qė njerėzit gjithmonė duhet tė paktėn tė pėrpiqen pėr tė ndihmuar tė tjerėt“, tha Douglas pėr portalin “news.com.au”.

“Organizata ime bamirėse sė fundi dhuroi rreth 50 milionė dollarė pėr shtėpi pleqsh. Atėherė unė u ndjeva shumė mirė. Duke ndihmuar tė tjerėt bėhem shumė i lumtur”, tha Kirk, prindėrit e tė cilit ishin fshatarė analfabetė nga Rusia dhe tė cilit kėrkuan njė jetė mė tė mirė nė Amerikė.

“Kjo ėshtė arsyeja pse kam pasur mundėsi qė tė shkoj nė kolegje dhe tė studioj atė qė kam kėrkuar. Kėtu secili mund tė bėhet milioner apo yll. Nė Amerikė ju keni mundėsi qė tė bėheni kushdo apo ēfarėdo qė ju dėshironi. Njė prej presidentėve tanė mė tė mėdhenj, Ronald Reagan, ishte aktor, Arnold Schwarzenegger u bė guvernatori i Kalifornisė,” thotė Kirk, duke shtuar se arritja mė e madhe nė jetėn e tij ėshtė – martesa.

“Lumturia ime mė e madhe vjen nga bashkėshortja ime, Anne. Ne jemi nė kurorė tashmė 58-vjet dhe u martuam dy herė”, thotė babai i aktorit Michael Douglas. Ai thotė se pėr tė pasur njė martesė tė lumtur, duhet t’i jepni hapėsirė njėri-tjetrit, ndėrsa kryesorja ėshtė komunikimi.