Fustanet shumëngjyrëshe zbukurojnë pasarelën e modës

Publikuar: 14.09.2012 - 21:48

Londėr, 14 shtator - Disa vite mė parė stilistėt britanikė Antoni&Alison, ishin tė vetėdijshėm se duhet tė bėnin diēka ndryshe pėr tė festuar hapjen e javės sė modės nė Londėr.Ashtu kanė vepruar edhe kėtė herė, ata kanė pėrzgjedhur fustanet shumėngjyrėshe pėr tė fituar vėmendjen maksimale tė tė pranishmėve.

Nė koleksionin e tyre pranverė/verė 2013 u panė fustane tė lehta me ngjyra tė ndryshme qė tė bėjnė pėr vete qė nė momentin e parė kur i vėshtron modelet qė ecin nė pasarelė, transmeton agjencia noa.

Ky koleksion i mrekullueshėm ėshtė puna e Antoni Burakowskit dhe Alison Robertsit, tė cilėt janė pėrpjekur pėr tė sjellė diēka ndryshe nga stilistėt e tjerė.

Fustane tė shkurta dhe tė gjata, tė cilat janė kthyer nė njė vepėr arti nga stilistėt qė adhurojnė tė pėrdorin abstraksionin nė veshjen e tyre.