Fotot toples të Kate Midlleton, çifti mbretëror i trishtuar

Publikuar: 14.09.2012 - 17:51

Kuala Lumpur, 14 shtator - Princi William dhe bashkėshortja e tij, Catherine janė dėshpėruar pas njoftimit nga revista franceze “Closer” se do tė publikonte foto qė shfaqin dukeshėn toples, theksoi sot rrethi i ēiftit mbretėror. “Mbretėresha ėshtė trishtuar kur ka mėsuar ekzistencėn e dyshuar tė kėtyre fotove”, deklaroi njė burim qė shoqėronte ēiftin gjatė vizitės nė Malajzi, etapa e dytė e njė turneu nė Azi-Paqėsor.

“Ky incident do tė na kthejė 15 vjet prapa”, shtoi i njėjti burim, duke iu referuar ndjekjes mediatike, objekt i tė cilės ishte bėrė princeshė Diana, mamaja e Williamit, e cila vdiq nė njė aksident tragjik nė rrugėn pėr nė Paris nė vitin 1997, pikėrisht duke dashur t’i shmanget paparacėve. 

Revista franceze ''Closer'' njoftoi nė faqen e saj tė internetit publikimin nė tė ardhmen tė fotove tė Kate gjysmė nudo, gjatė pushimeve nė jug tė Francės.

Ēifti mbretėror gjatė vizitės nė Malajzi hyri edhe nė njė xhami tė atjeshme. Princesha mbante nė kokė njė shami, dhe kishte hequr kėpucėt, pėr t’iu pėrmbajtur kėsisoj zakoneve islame.