Vajza, merrni me qira një djalë në Paris

Publikuar: 12.09.2012 - 19:39

Paris, 12 shtator – Nė kryeqyteti francez ėshtė hapur dyqani i parė, ku vajzat e pamartuara ose tė etura pėr aventurė mund tė kenė mundėsi tė marrin me qira njė djalė sipas preferencave tė tyre. Iniciativa tunduese ėshtė ndėrmarrė nga faqja nė internet qė mundėson takimet mes njerėzve e quajtur “Adopto njė djalė”, njė tip supermaketi virtual takimesh ku vetėm fermat janė tė autorizuara dhe tė “privilegjuara” tė kontaktojnė me meshkuj tė tė gjitha llojeve, dhe tė marrin nė shtėpinė e tyre tė preferuarin e tyre ose ofertėn e ditės. Dyqani, i cili ndodhet nė qendėr tė Parisit, nė lagjen Halle, ofron djem “prej mishi dhe gjaku”, tė cilėt ekspozohen brenda disa kutive gjigante prej xhami. Meshkujt nė dyqan janė pėr tė gjitha shijet: nga tipat muskoloz, tė thjeshtė, deri tek ata mė rock dhe shik, madje edhe aventurier apo notarė, transmeton BW. Ideatorėt e dyqanit mendojnė se kjo ide mund t’i sjellė faqes nė internet blerės tė rinj, e cila deri mė tani shėnon rreth 4.7 milionė vizitorė. Dyqani do tė qėndrojė i hapur vetėm njė javė, pėr tu nisur mė pas nė njė turn nė Bruksel, Lausanne, Toulouse dhe Lyon.

 

Arian12.09.2012/23:33

Para pak vitesh i qeshnim koherat kur shiteshin me te holla njerezit si rober, tash eshte bere "normale".