Elvana Gjata shpërblehet në “Balkanika Music Awards” (video)

Publikuar: 12.09.2012 - 16:49

Berlin, 12 shtator - Kėngėtarja shqiptare, Elvana Gjata ka njoftuar adhuruesit nė rrjetin social Facebook se ka arritur njė tjetėr sukses tė madh nė jetėn e saj artistike.Hiti i saj i vitit tė kaluar, “Afėr dhe Larg” ėshtė vlerėsuar nė festivalin muzikor “Balkanika Music Awards” si kėnga mė e mirė shqiptare pėr vitin 2011 derisa videoja e kėsaj kėnge ka marrė ēmimin e videos mė tė mirė.

Vlen tė theksohet se ky festival promovon dhe shpėrblen vetėm kėngėtarėt dhe kėngėt qė vijnė prej shteteve ballkanike dhe se nuk ėshtė version i festivalit evropian “Eurovision”.