“N’kuzhinë te Linda” sjell receta ushqimesh verore

Publikuar: 27.07.2012 - 15:29

Prishtinė, 27 korrik - Ditėt e nxehta tė verės mund tė kalohen mė lehtė nė shoqėrinė e kanalit mė alternativ nė Kosovė. Kohavision ka menduar edhe pėr ushqimet e verės. Pėr tė dhėnė propozimet e duhura se ēka mund tė pėrgatisin shikuesit e KTV-sė gjatė kėtyre ditėve, stafi i kėtij kanali ka rezervuar hapėsirė pėr njė rubrikė tė re televizive. “N’kuzhinė me Lindėn” titullohet rubrika e cila do tė transmetohet nė kuadėr tė emisionit “Monochrom”, tė shtunave dhe tė dielave nė orėn 21:15. Linda, njė e pasionuar pas kuzhinės, pėr dhjetė minuta do tė demonstrojė receta tė cilat janė tė pėrshtatshme pėr verė.

Dardan Selimaj, producent i programit nė Kohavision, ka dhėnė mė shumė detaje pėr rubrikėn e re.

“Linda e udhėheq vetė emisionin. Ajo ėshtė njė kuzhiniere nga kryeqyteti dhe emisioni xhirohet nė ambient shtėpiak. Shumica e perimeve qė pėrdor janė kultivuar nė bahēen e saj”, ka shpjeguar Selimaj.

Sipas tij, “N’kuzhinė me Lindėn” do tė jetė njė format i ri televiziv i pėrgatitjes sė recetave.

“Ėshtė njė format i shkurtėr. Pėr dhjetė minuta ajo pėrgatit ushqimet. Nė sezonin veror do tė transmetohet nė kuadėr tė ‘Monochrom’, ndėrsa nga shtatori nis nė kuadėr tė programit tė mėngjesit dhe do tė ketė format ditor”, ka thėnė ai.

Derisa ka thėnė se ideja e “N’kuzhinė te Linda” ėshtė qė shikuesve tė KTV-sė t’u dhurohen receta pėr njė kohė tė shkurtėr, Selimaj ka zbuluar se ēka do tė ketė nė edicionin e parė, qė transmetohet tė shtunėn.

“Ajo demonstron pak receta tradicionale, por ka kryesisht receta me ushqimet e verės. Dy recetat e para janė njė formė e re e gatimit tė karkalecave tė detit dhe pėrgatitja e ushqimeve me mjedra”, ka thėnė ai.

fitore rexhi 25.11.2013/17:39

desha tju pershendes per emisjonin tuja te qelluar ju pershendes shume per gjitha ushqimet tradiconale vetem vazhdo me pelqen kjo rubrik e percjell me endje kalofsh bukur duat te lumshin pershendetje nga gjilani .

lumja suedi14.11.2013/11:20

kishte qene mir me pas nje liber apo cd shume grua zgjuar ju lumt

shkurtagashi14.10.2013/13:05

shum te mira linda shum e mir jeaaa

hajrie mustafa20.09.2013/15:58

me te vertet me pelqejn shum recetat tuja linda prandaj po te nise imelin tim ju pershendes nga n.y.

alma demaku20.05.2013/07:50

je bukur edhe keshtu por recetat me te bukura te uroj fat per ket profesion
te uroj te kesh edhe 10000 vjet sukses te pershendes

dafin llapi13.04.2013/16:38

pershendetje me pelqejn shumm recetat jan te bukura te uroj shum per punen tende ndonjeher ka receta te shpejta kam qejf tju shikoj gjitmmon ttunnggg

alea limaj13.04.2013/12:47

shum te bukurra

elina hoxha 13.04.2013/12:45

shum te bukura recetat

lumnie paci 31.03.2013/20:36

ju falemnderit per nji emision kaq te qelluar, dhe per linden komplimentet e mia me te sinqrerta per recetat e saj shume te mira dhe te shendetshme.

fatmire morina12.02.2013/14:52

mua me ka pëlqyer receta me misht te bardh me kuskus dhe me erzen shafran po nuk kam mujt me shkrue a ka mundesi me ma dergue ket recet tung ju pershendes

lona loshi31.01.2013/08:47

suksese lindes veq vazhdo


lumnie paci28.01.2013/11:02

me pelqen ky emision, dhe ndjek me interesim te madhe sepse jan receta te veqanta.
komplimente ...

mima londra06.01.2013/21:26

shum mir gatuan linda

antigona sallahu28.12.2012/18:34

a mund të ma tregoni recetën që ka qenë të premtën më 28.12.12 babadimer me lajthi

yllka24.12.2012/18:00

mua me pelqen programi te linda sepse sjell receta te shpejta te lehta e te bukura dhe un qdo he e percjell emisionin te linda dhe ju them se gjithqka ne emisionin tuaj eshte e persosur ju pershendes

nesa 13.12.2012/20:13

shum mir teper veq vazhdo

violetagoqi06.12.2012/20:45

Pershendetje!Ju uroj per punen tuaj qe e beni me shume dashuri dhe deshire.Shpresoj qe te gjitha keto receta tuaja ti paraqitni se shpejti ne nje liber me titull"TE LINDA"

xhefile novi09.11.2012/18:04

Me pelqen programi ne guzhine te Linda
ka receta interesante dhe me gatime
moderne por nga qe jepen shume shpejt
nuk arrije ti shkruaj dot te gjitha recetat prandaj do doja ti shikoja ne internet te shkruajtura jam nga shqiperia dhe ju pershendes per kete emison te bukur