Shqiptarët kundër aktores së filmave pornografikë

Publikuar: 05.07.2012 - 19:03

Breanne Benson, shqiptarja e cila bėn filma pornografikė nė SHBA, pėrsėri ka pasur njė debat tė ashpėr me bashkėpatriotėt nė profilin e saj nė Twitter. Ajo ka thėnė se shqiptarėt nuk po e lėnė atė rehat, edhe pse pėr punėn e saj tashmė e di edhe familja e saj.

Sipas saj, shqiptarėt po e kėrcėnojnė jo vetėm atė, por tėrė familjen e saj, transmetojnė mediet shqiptare.

“Mė kėrcėnuan mua duke mė thėnė se do i tregojnė familjes sime, pasi e dinė emrin tim. Por, tashmė e tėrė familja e di kėtė gjė dhe ne kemi lidhje tė shkėlqyer”, tha ajo.

Breanne, emri i vėrtetė i sė cilės ėshtė Adelina, kishte reaguar edhe mė parė kundėr disa komentuesve shqiptarė, tė cilit kishin kėrkuar nga aktorja e filmave pornografikė qė tė mos bėjė mė filma tė kėtillė.

“Pėrsėri po mė pėrgojojnė shqiptarėt e zhurmshėm dhe tė paditur! Duke mė dhėnė leksion pse unė bėj filma pornografikė! Qesharake, pse mė flasin nėse nuk e dėshirojnė karrierėn time”, tha ajo. 

feri06.07.2012/21:00

pse shqiptart e marrin cdo veper te nje shqiptari te vetem si veper kombtare...po kjo nuk e perfaqson krejt shqiptarin...me te vertet nuk jane normal, po sa prostituta ka franca, amerika gjermani as qe mirren populli me to...dhe kjo nuk do me than se krejt kombi eshte prostitut....
hajt se kemi pune me te meqme me ba se kjo..

lori06.07.2012/20:26

persh, te gjitheve thote nje fjal popullore ,, para se te me paragjykojsh mua hedhja nje sy vetit, secili punon per pare edhe ne punojme ne qdo profesion ajo e ka zgjedh ket profesion

ma shum se shqiptar06.07.2012/09:26

une kto fare nuk i shiqoj. Nuk jam lidhur as me ipko as me kujtes as me alb, see sdua ti shof kto ne shtepi. Derisa tjeterkund perveq tek neve edhe smundesh e ti shiqosh.

Beni06.07.2012/08:44

keto jan edhe prostituta, edhe e bejn ate pune me vetdeshir pasi edhe ky eshte profesion, bile edhe me i vjetri ne bote dhe fitojn para te majme

shqipetaret duhet te pranojn ket fakt dhe realitet. ata trimat qe protestojn ne USA pse nuk e bejn edhe kunder mijera femrave shqipetare qe shiten per prostituta ne Itali ne menyre ilegale.
kjo shiptarka ne USA e ben ket zanat te vjeter ne menyr legale

bali06.07.2012/08:07

Pse mor nuk e lojn ket goc le te bon qef edhe nuk jon PROSTITUTA por actore te filmav X me vet deshir e ben ket profesion ne shiptart nuk dim tjeter sen per pos me kritiku njeni tjetrin mi kqyr punt e veta secili ishim kan ma te zot e ma te menqur...

cari06.07.2012/04:00

valla nuk jan njerzit normal,po lene qiken let ban qa te doj a kemi lyp demokraci rroft amerikia,hahha,valla e pas nje filem te saj porno pote qmendke qfar femre ishe e qart femer mat bukur nbot skam pa ish met verete shum sexi veq let vazhdon i pelqen trengu let haj deri te ngihet pse qa ka tkeqe kur e lejon ndergjegja vet famija po ashtu e shikojn me deshir madje jane krenare me adelinen.

bahri06.07.2012/03:53

mua me duket korrekte, ma mir te jesh aktore pornografike ses te jesh si shumica e shqiptarve ... a pa pare....

erdon06.07.2012/03:15

nuk është kjo shqiptare thjesht e ka një profil të rrem dikush me emrin dhe fotot e saj dhe kaq

berati06.07.2012/02:17

nje presititune shqiptare dul ne publik e pranoj qe bon filma dhe kercenohet se po na merr ftyren, por ne fakte ma shume po na marrin ftyren si kombe mafia te tera ne itali, usa e ne tere boten te cilat merren me prostitucion dhe shitblerje te narkotikeve mes veti se sa nje individ i vetem si kjo qupeza e cila e ben ate pune qe do per qe qef te vetin dhe nuk e demtone as kend. atehere me mire te kercenohen te gjithe mafiozet shqiptare se sa vetem kjo qupeza.

Kadrushi06.07.2012/01:42

Qyreeee e nese kjo e ben perpare nuk qenka prostitute aaa,ti bafsh ma mire fylli nihere

faik berisha06.07.2012/00:05

Nje shoqeri me pasoja te mentalitetit oriental,per cfar arsye duhet ne te distancohemi nga aktoret qe bejne filma porno,asnje vend i zhvilluar nuk bisedon per ket tem.kjo eshte dicka personale ajo ka vendos te ben ... eren ne ket form edhe bravo i qoft asaj qe ka mar guximin sepse nje shoqeri sikur ne shqiptaret eshte veshtir ta kuptosh.adelina ke perkrahen time te adhuroj se je aktore shum e mire dhe bravo.

faiki05.07.2012/23:56

Nje shoqeri e prapa mbetur,sikur jemi ne shqiptaret nuk ma mermenja ska askund ne bote.pse na doli nje aktore e mire ben filma porno pse cfar te keqe ka nga kjo une jam shum pro ketyre aktoreve,une e kam pa disa her ket vajze esht shum e mire e lezetshme.bravo te qoft per guximin qe ke mar oj adelina.kjo eshte nje zhvillim i mentalitetit shikoni popujt tjer as qe bisedojne per ket kategori.

memetali sulimani05.07.2012/22:05

ju lutem pse po e merni aq tragjike, po cka te dojn me te bojn asaj dhe familjes saj ju pelqen, po ju mos e kshyrni filmat e saje.edhe pike.se nuk permbyset bota per nji shqiptare si kjo adelina i pelqen edhe ........

ramadani dani05.07.2012/22:04

po pse more burra po thon se nuk ban me luajt filma sex po asaj kur nuk i dheb pse po ju dhem juve ajo qata e ka pun zanat dhe duhet me shkue perpara si krejt bota une per veti e mbai mend kur ka kendue vetum shkinat e tash po kendoin edhe shiptarkat e spo bahet nami e shum jan kunder sexi e ka qef shum me i keqyr keta filma sex se sexi esht e natyrshme se zoti e ka lan dhe nuk ban askan me e pengue diqka qe i pelqen se tash kemi demokraci dhe qithqka esht e munder ok tung.

arty05.07.2012/21:19

keta qe veprojn kesi veprash i perngjajn kafshes

romantiku05.07.2012/21:14

kta aktore jane protistutat ma te medhej ne bote qysh e man kjo toke te mjerit prinderit

Jashar 05.07.2012/20:50

Po, më interesantja është fakti se këta shqiptarë qe e konsumojnë këtë lloj filmi janë më të degjeneruar. Po që se nuk do të konsumonin, atëhere asnjë nga ta nuk do të dinin se kushë është kjo. Në fund të fundit, ajo e bënë jetën e vetë dhe se asnjëri nuk ka të drejtë qe të i përzihet në punën e sajë.

safet05.07.2012/20:39

po sigurishe edhe kjo vajze e ka zgjedhe ki profesion si gjdo pune tjeter .nuk e di pse po ju pengon se qa bon kjo vajzene jete e vet me qa mire.eshte e drejet e saj.gjdo feme ne bote bon mardhane seksuali si kjo si amerikank si evropijank si shqiptare si kosovare.lene qiken rrahat te jete jete e vet si ka deshir e ju te tjert jetoni jeten e juaj.mernu me vet ma shume se me tjert

xhema05.07.2012/20:32

Edhe prostitutat e ushtrojne ate profesion per pare!

deja05.07.2012/20:17

hej shqiptar mesoni nji her se gja nermale e mosu paraqit nuk ishe si shikoni heheh se na shqiptart sdina ma shummmmmmmmmm pa shkoll jena

fitim 05.07.2012/20:05

po kjo koka budallic mas pari vet se nuk e din punen qe bon,e tanaj jau bon shqiptarve a kta veq ja dojn tmirren po kjo ka rshit me sej pi fillimit tash osht von per to mu mbush mend

Lorik05.07.2012/20:01

hahhaa


keto femra jan edhe prostituta edhe aktore te shkelqyera per para. keto mundesi i kan vetem ne amerike

milaim zeka05.07.2012/19:20

kto sjan prostituta ngase at pun e bejn per pare e jo nga deshira

Mirani05.07.2012/19:09

Aktoret e filmave pornografik sjan asgja tjeter por veq prostiuta artistike...