Shqiptari paguan 150 mijë euro këngëtarën serbe për datëlindjen?!

Publikuar: 04.06.2012 - 13:06

Tiranė, 4 qershor – Biznesmeni Ramiz Haliti ofron Natasha Bekvalac njė shumė tė madhe parash prej 150 mijė eurosh pėr njė orė  qė ti kėndoj nė ditėlindjen e tij tė dyzetė nė qendėr tė Prishtinės, shkruan gazeta serbe “Kurir”.

Ramiz Haliti, njė biznismen  i njohur kosovar nė qendėr tė Prishtinės do tė organizojė njė festė tė madhe me rastin e ditėlindjes sė tij tė 40-tė. Ai dėshiron qė kėtė pėrvjetor ta pres me zėrin e Natashės. Pėr njė orė shfaqjeje Natashės, biznesmeni shqiptar i ka ofruar 150 mijė euro shkruan nė numrin e sotėm gazeta serbe “Kurir”, njofton agjencia informative “Presheva Jonė”.

Miqtė e Ramizit pėr ēdo ditė janė duke u pėrpjekur pėr t’ia pėrmbushur njė dėshirė tė tillė me rastin e ditėlindjen sė  tij, por kjo ide duket se nuk do tė realizohet, tha njė burim i afėrt me pop yllin pėr ketė medium.

Ndėrsa burime tė afėrta me kėngėtaren serbe Natasha, pėr mediat kanė deklaruar “Natasha, nuk do tė shkoj nė Prishtinė dhe, mė nė fund, nuk ka aq shumė para qė do tė mund ta ēonin atė nė Prishtinė pėr tė kėnduar. Ajo s’ka asgjė  kundėr askujt, por nėse njė admirues, sikur ky zotėria shqiptar nga Kosova, mund ta shohin dhe dėgjojnė kur tė duan nė disa nga koncertet e saj nė Serbi dhe nė Evropė”.

 

musa30.06.2012/22:17

Nuk i ka paratë e veta me ndjersë ky shqipfoles, dhe duhet te turprohet pasi nje pjese e shqiptarvee jetojne ne mjerim te skajshem. Zoti ishalla jo vetem kapitalin por edhe mendjen ia merr dhe u befte pacient i Shtimjes!

Lana05.06.2012/21:17

E cka thojne familjaret e te vrareve, te zhdukurve e te dhunuarve gjate luftes ne KOsove ??

RAZA05.06.2012/11:12

KY EDHE NESE ASHT SHQIPFOLES SHQIPTAR JOOOO

roki04.06.2012/19:45

Pejone ky asht shqiptar,ashkalia kete nuk e bon.Po edhe nese i pelqejka Natasha po le ta ndegjon,ne jemi nu Evrop ,me ne fund ,duhet urretjen ndaj popujve tjer ta leshojm mbrapa .Mjaft me e urretje e ofendime duhet te zbutemi e jo te mbesim te egjer.

Joni04.06.2012/13:42

Nuk eshte ashkali, por Shqiptare nga Kosova eshte. e mos na shitni fore si atdhetar te medhenj. Nuk ngurroni te shani shqiptaret e shqiperise ne cdo koment, dhe tani na paguani Serbet me miliona.

Yakuza04.06.2012/13:38

Deshiroj qe te mos jet e vertet,po n'qoftese ja plotson veti ket deshir, atehere le te jet Deshira e fundit e tij.

Ismet Zeqiri Skenderaj04.06.2012/13:32

po qfar shqiptari ky more hajgara Aaaaaa po ky nese ka thenë ashtu me siguri qe ne domaret e ti rrjedh gjak shkau.

PejonePr04.06.2012/13:31

Ky nuk eshte shqiptar ky eshte gjak i prishur gjak shkau e4shte e sigurt qe keto miliona nuk i ka fituar me djersepor ka vjedhur popullin e mjer apo ka bere ndonje ... sje me pagese dhe tani ky gjak i prishur i jep parat e popullit te mjere shkinave, se pak ka shqiptare apo te huaj qe kendojn. Me keto para kishte mund me ardh edhe kongetarja e famshme prishtinase qe jeton ne londer Rita Ora, por ky gjak i prishur nuk paska deshir ti kendojne shqiptaret apo amerikanetpor serbet. Duhet dikush qe keto miliona tia lej ne fyt kti gjaku te prishur. Ndoshta eshte ashkali.