Vlerat e artit islam në 51 pamje

Publikuar: 27.03.2012 - 14:59

Prizren, 27 mars – Imazhet e vlerave tė trashėguara tė civilizimit islam, tė pėrjetėsuara pėrmes objektivave tė 14 fotografėve, janė prezantuar para publikut prizrenas nė ekspozitėn, tashmė tradicionale, kushtuar motiveve islame nga Kosova, qė organizohet pėr tė gjashtin vit radhazi.

Nga 14 autorė 51 fotografi tė ndryshme kanė mbuluar tė hėnėn mbrėma hapėsirėn ekspozuese nė Qendrėn Kulturore turke "Yunus Emre", institut ky qė sė bashku me Asociacionin pėr Kulturė, Edukim dhe Arsim (AKEA) kanė realizuar aktivitetin, qė pėr qėllim ka ruajtjen dhe promovimin e vlerave artistike, por edhe shpirtėrore islame.