Ndërroi jetë Prof . Dr . Sadri Shkodra

Publikuar: 30.06.2011 - 11:41

Prishtinė, 30 qershor – Mbrėmė, nė moshėn 67 vjeēare vdiq  Prof. Dr. Sadri Shkodra. I ndjeri ėshtė autor i shumė teksteve dhe publikimeve shkencore nga fusha e matematikės. Me rastin e vdekjes sė Prof. Dr. Sadri Shkodra Universiteti pėr Biznes dhe Teknologji (UBT),  sot nė orėn 17.00, nė hollin e tij, i  mban njė mbledhje komemorative.

sokol kelmendi 01.07.2011/13:16

ngushllime familjes shkodra

hilmi bytyqi01.07.2011/09:53

E kam pase profesor ne fakultet.Perveq njohes i mire i matematikes,profesori gjithcka shkruante edhe fliste njekohesisht me nje elokuence mahnitese qe na bente per vete.I qofte i lehte dheu i kosoves!

Ibrahim Bytyçi30.06.2011/20:51

Ngushllime familjes se profesorit te nderuar.E pash per here te fundit ne Rahovec kur ishte testi kombetar,u pershendeta mete , prandaj shume u besafova per lajmin e hidhur.Edhe njehere ngushllime.

lili30.06.2011/15:48

Ka qene profesor i kompletuar, njohes i mire i fushe se matematikes. Kam pas nderin te jem nxenes i tij ne shkollen e mesme, ndonese ai paralelisht ligjeronte ne Universitet. Ngushllime familjes se tij dhe Zoti n'xhehnet e past qu.