Përzgjidhet shtatorja e ish - presidentit Ibrahim Rugova

Publikuar: 18.04.2013 - 17:02

Prishtinė, 18 prill - Komisioni profesional i emėruar nga Komuna e Prishtinės, ka bėrė pėrzgjedhjen artistike tė shtatores se ish Presidentit tė Kosovės, dr. Ibrahim Rugova, e cila do tė vendoset nė Sheshin e Pavarėsisė “Ibrahim Rugova”. Nga 33 oferta qė kanė konkurruar, komisioni ka pėrzgjedhur 6 prej tyre.

Komisionin e kanė pėrbėrė kėto institucione: Akademia e Artėve dhe Shkencave tė Kosovės, Fakulteti i Artės nė UP, Fakulteti i Arteve tė Tiranės dhe Komuna e Prishtinės. Pjesė e vlerėsimeve tė propozimeve tė dorėzuar ka qenė edhe familja e ish Presidentit Rugova

Tė martėn, mė 23 prill, do tė bėhet hapja publike e ofertave financiare, ndėrkaq tė mėrkurėn pritet tė bėhet pėrzgjedhja dhe publikimi i ofertės fituese.

Kėto janė vlerėsimet e komisionit pėr ofertat e pėrzgjedhura.

Shifra   Pikėt

1968    80
7000    65
2904    60
3228    55
5667    50
1984    45

ZOGU20.04.2013/23:00

Vizjonarit te Shetit te Kosoves President Dr Ibrahim Rugova e Meriton Permendoren ma te Mir

Edoni19.04.2013/09:13

Kur ka qen gjall as nuk ju ka ra ndermend me bo shtatore e as me shku me pa e as me uru. e tash kishe po shkojna te varrezat e kishe po i bojm shtatore... leneni pash Zotin se ju nuk po u ngopshit kurr!

Nexhmedini18.04.2013/20:03

Te gjitha punet i kemi qite ne terezi vetem edhe perzgjidhja e shatores na ka mbete pa u kry.