Ilir Tafa sërish në një projekt të madh filmik

Publikuar: 31.01.2013 - 16:15

Prishtinė, 31 janar - Pas pėrfundimit tė suksesshėm tė sezonit tė xhirimeve nė serinė “Lud, zbunjen, normalan”, nė Bosnjė, pėr aktori Ilir Tafa sėrish vjen njė ofertė nga skena filmike jashtė vendit. Ai do tė angazhohet nė njė projekt filmik, nė tė cilin janė pėrfshirė produksione filmike nga Kroacia, Bosnja dhe Serbia. Producenti i filmit, Davor Pushiq thotė se ky projekt synon tė shkelė edhe arenėn ndėrkombėtare, ndėrsa nė kastėn e aktorėve tė kėtij projekti, krahas emrave tė njohur tė artit skenik, do tė jetė edhe Ilir Tafa.

Pushiq ka treguar se tashmė ka nėnshkruar kontratėn pėr angazhim me aktorin Tafa, ndėrsa ky i fundit i ka filluar pėrgatitjet pėr rolin qė i ėshtė besuar.

Xhirimet e filmit do tė fillojnė nė muajin maj, ndėrsa filmi do tė xhirohet nė Zagreb, Sarajevė, Beograd e Podgoricė.

adelina seferi02.02.2013/14:21

shum mire valla pom vjen qe po na vika iliri ne sarajev dhe ne zagreb,iliri ka qen shum i mire edhe te filmi izet fazlinovic un jam e sarajeves dhe ktu eshte aktor i mire edhe albani ,tash edhe iliri eshte ba i njoftun , po yll ekemi ardijanen si moderatore httpwww.youtube.comwatch?vt7Y3YobWWjU

edon gashi01.02.2013/11:21

bravo , shum mirë, te lumtë