Promovohet në Shkodër dokumentari “Dinastia Tedeskini”

Publikuar: 22.12.2012 - 22:10

Shkodėr, 22 dhjetor - U promovua sot nė qytetin e Shkodrės filmi ri dokumentar "Dinastia Tedeskini", prodhim i Radio Televizionit Shqiptar.

Dokumentari i kushtohet njėrės prej familjeve  tė njohura tė Shkodrės, qė pėr gati 3 shekuj, kontriboi nė fushėn e diplomacisė, mjeksisė dhe drejtėsisė.

Realizimi i filmave tė tillė, vlerėsuan tė pranishmit, ndihmon nė  njohjen e historisė kombėtare.