Medalja e artë në hedhjen e shtizës për Trinidad Tobagon

Publikuar: 11.08.2012 - 22:36

Londėr, 11 gusht - Keshorn Walcott, 19-vjeēar nga  Trinidadi dhe Tobago, ėshtė kampion i ri olimpik nė hedhjen e shtizės, ndėrsa pėr kėtė befasi i mjaftoi hedhja 84.58 metra.

Vendin e dytė e zuri ukrainasi Oleksander Pjatnitci (84.51m), dhe tė bronztėn atleti nga Finlanda Antti Ruuskanen (84.12m).