Në Selac të Mitrovicës vritet një 34 vjeçar

Publikuar: 11.05.2012 - 11:18

Mitrovicė, 11 maj  - Njė person, 34 vjeēar, ka humbur jetėn nga plagėt e marra me armė zjarri nė fshatin Selac tė Mitrovicės.

"Incidenti ėshtė raportuar tė ketė ndodhur nė orėt e pasditės sė djeshme, rreth orės 15:00, ndėrsa viktima, Xhemajl Murati, ėshtė plagosur me armė zjarri nė kėmbė, duke marrė plagė vdekjeprurėse", thuhet nė njoftimin e Policisė sė Kosovės.

Motivet e aktit kriminal besohet se janė tė ndėrlidhura me njė mosmarrėveshjeje nė mes tė palėve lidhur me tė kullosat e bagėtive, bėn tė ditur QIK-u.

I dyshuari kryesor pėr vrasjen ėshtė identifikuar dhe arrestuar nga Policia e Kosovės.

 

ARSIMI14.05.2012/08:39

ju shprehi ngushllime familjes MURATI

hajmedet haj11.05.2012/22:22

nuk po kuptoj qysh per bageti jon dek veq muna me than zoti ju laft shnosh per familjen murati

HASTRET HETEMI11.05.2012/22:22

FAMILJES MURATI NGA SELACI I SHALES TE BAJGORES I SHPREHI NGUSHLLIMET EMIJA TE MA SINQERTA ZOTI BAFT RAHMET NE SHPIRTIN E TIJ ISHALLA PER GJENET.