Humb jetën në aksident, në veturë i gjendet revolja

Publikuar: 07.05.2012 - 10:20

Suharekė, 7 maj – Nė orėt e pasdites tė sė shtunės nė fshatin Duhėl tė Suharekės ka ndodhur njė aksident fatal ku ka vdekur 1 person dhe janė lėnduar 3 tė tjerė. Sipas informacionit tė Zyrės sė Informimit tė Drejtorisė Rajonale tė Policisė sė Kosovės nga Prizreni, aksidenti ka ndodhur rreth orės 15:20 pas humbjes sė kontrollit mbi timonin tė ngasėsit tė automjetit ” Mercedes”, Z. Thaēi, qė i ka kushtuar atij me humbje tė jetės. Burime tė tjera informimi njoftojnė se viktima ėshtė Zenel Thaēi (1981) nga fshati Caparc i Prizrenit. Tre tė lėnduarit kanė qenė sė bashku me viktimėn nė automjet dhe kanė marrė lėndime tė ndryshme trupore pėr ēka janė dėrguar nė trajtim mjekėsor nė Spitalin

e Prizrenit. Hetues tė Njėsisė sė trafikut rajonal kanė shfaqur dyshime se shoferi gjatė tejkalimit tė njė automjeti e ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe ėshtė rrokullisur jashtė rruge. Trupi i pajetė i viktimės ėshtė dėrguar nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore pėr

autopsi. Sipas informacioneve, pas aksidentit policia e ka kontrolluar veturėn e aksidentuar dhe ka gjetur njė pistoletė tė llojit TT tė kalibrit 7.62 mm me numėr serik 159183 me 6 fishekė, e cila dyshohet se i pėrkiste viktimės.

 

besii12.05.2012/20:31

ngushllime per familjen me rrespekt familja zogaj

avnia10.05.2012/17:28

shummmmmm xhyna ishalla zoti e ka qu ne xhenet

analia08.05.2012/16:09

ooooooooooooooooooooo bre sa i ri gjina

jeta lolib.07.05.2012/19:29

o kadale o popull mos u tranoni tu merthy

anila07.05.2012/14:18

shum gjynah djal i ri