Polici i Kosovës arrestohet duke vjedhur në hipermarket

Publikuar: 20.04.2012 - 12:14

Mitrovicė, 20 prill-Njė pjesėtar i  policisė sė Kosovės i cili punonte nė komandėn rajonale nė Mitrovicė, ėshtė suspenduar nga puna. Polici ėshtė suspenduar, pasi qė ėshtė arrestuar nga kolegėt e tij pėr vjedhje nė hipermarketin, ‘ETC’ nė Mitrovicė kanė njoftuar burime tė Kohės Ditore nga kompania ‘Elkos’ me kushte anonimiteti. Rastin e suspendimit dhe hapjes sė proceduarės hetimore ndaj policit tė Kosovės e ka konfirmuar edhe zėdhėnėsi i policisė pėr rajonin e Mitrovicės, Besim Hoti. Polici, sipas burimit nė rroba civile kishte ardhur nė hipermarketin e ETC pėr tė blerė, por gjatė shėrbimit tė tij ai hapte kapakėt e eurokremit 2 kg, pasi qė hante njė sasi nė tė vendoste mallra qė vidhte. Kryesisht kishte vjedhė hi-tech teknologji tė cilat i vendoste nė njė qese plasmasti speciale e pastaj i fuste nė kovėn e eurokremit. Polici nuk ėshtė ndalur me kėtė, ai ka marr edhe njė kove me ngjyrė dhe vepronte njėjtė duke futur gjėsendet nė tė. E tėrė ngjarja ėshtė incizuar me kamera tė sigurisė qė janė tė vendosur nė hipermarket,  thotė burimi.

Sigurimi i ETC e ka njoftuar policinė e Kosovės pėr kėtė rast e cila menjėherė ka dalė nė vendin e ngjarjes. Kur polici kishte arritur tek arka, ai ka paguar eurokremin dhe ngjyrėn. Nė atė momenti policėt tė Kosovės kanė reaguar duke e arrestuar. Njė kopje e xhirimit tani ėshtė marrė nga policia

 

raza22.04.2012/10:17

nuk eshte qudi se hajnin e kan profesion e vendin e punes pra polic hobi kur po vjedh ministri i PB bajam regjepi pse polici jo

Kamera e msheftë21.04.2012/11:33

Në vend se ta mbroj shtetin policia at e vjedh vet,po hajn u kan edhe kur nuk u kan polic po ujku kimen e ndrron por adetin jo.

tonni21.04.2012/08:37

kto pun krejt gja normale jan.un jetoj ne gjermali dhe punoj si detektiv neper supermarketa edhe na kemi pas rastin qe kemi kap nje polic gjerman duke vjedh kto sende ndodhin jo vetem te na

gilani21.04.2012/00:42

kjo eshte normale shkas dodh neper bot

Gyrbetqari CH21.04.2012/00:11

nuk eshte qudi!!! vetem mendone rastin e arrestimit te atyre dy policve ne kufiPo du me than qfar policie ka KosovaHajmedet per neve KOsoven e mjer!!!

agimi20.04.2012/22:43

veq le te me tregon dikush nje instuticon apo vend ne kosove ku nuk ka hajna.Me rendsi eshte me u nxan dhe me u denu nuk ka rendsi se kush vjedhe

feha20.04.2012/20:57

po si e keni shtetin edhe policine haaaa.hajna hajna policia hhaa..eh kosove tu harrofte emri..me mire..se kush po te sundon e mban ligj

Bekteshi20.04.2012/20:42

Krejt po vjedhin pse ky mos me vjedh. Nuk do me than qe eshte polic mos me vjedh. Koha e ka ba te veten , nuk jan qudi keto ngjarje. Polici bile ka qen me shkoll te mesme, konsiderojeni me edukate dhe vetedije me te ulte. Keta me fakultet e mastera bile edhe Dr. Gezuar

emiri20.04.2012/20:17

a deri ketu kemi mberritur a?? aj medet ajjjj gjicka mundet me u bo ne kete vend veq mire nuk ndine kurre.

Tarras BulbaDrenice20.04.2012/14:08

O Ju shtetare te Kosves dhe ju te Sigurimit te brendeshem,merni masa more dai te dheut,studione çfare policije keni?Analizojeni punen e tyre.Mos gaboni me shumice!Paqin uraten te gjitha ata qe ndriqojne Kosoven...!

zana20.04.2012/13:27

qe qefar polic ka kosova e keta me te mbroj po krejt duhet me i ndru bre me roj

naile gashi20.04.2012/13:20

ne qdo vend te botes ndodhin qudira por ne kosov ndodhin vertet qudira te papara.

valon thaqi 20.04.2012/13:01

Nuk eshte per tu quditur, per derisa nuk funksionon ligje, kurr nuk kan per tu ndalur hajnit, per arsye se i nxajn duke vjedhur edhe prap i lirojn, pse me u ndal ata e mos me vjedh.

peja 20.04.2012/12:51

sosht qudi se tylifar mileti punon ne polici..

pejonka20.04.2012/12:50

sosht mu qudit hiq tylifar ...... e .... osht ty punu ne polici

milano20.04.2012/12:33

hahahahahahah. kjo asht pasqyre e qeverise qe kemi, hajmedethaj per ket kosove, hahahhahahah

Agimi20.04.2012/12:30

qka nuk ndodh askund, ndodh ne Kosoven e 1001 qudirave.