Vrasje e re në Kosovë

Publikuar: 12.04.2012 - 16:36

Prishtinė, 12 prill – Vetėm 12 orė pas vrasjes sė mesnatės nė Pejė, nė Kosovė ndodhi njė vrasje e re. Sot rreth mesditės, nė fshatin Gadime e Epėrme tė komunės sė Lipjanit ėshtė vrarė njė person, ndėrsa njė tjetėr ėshtė plagosur. “Me tė dalė nė vendin e ngjarjes, policia ka konstatuar se ka tė bėjė me njė vrasje dhe plagosje, ku viktima R. Demiri, 35 vjeē, mashkull, shtetas kosovar, si pasojė e plagėve tė marra nga arma e zjarrit ka ndėrruar jetė, ndėrsa N. Demiri, mashkull rreth 70 vjeē, ėshtė plagosur rėndė nga arma e zjarrit dhe  ėshtė dėrguar nė QKUK pėr trajtimin mjekėsor”, thuhet nė komunikatėn e Policisė sė Kosovės.

Nė njoftim thuhet se policia pasi ka marrė autorizimin e prokurorit publik dhe i ka shqiptuar masėn e arrestit policor prej 48 orėsh tė dyshuarit A. Agushi 35 vjeē.

 

belul.imeri13.04.2012/08:24

kumanova ngushllime per te ... rt

anonime13.04.2012/00:52

qa u ba more kshtu kosove.veq po ... hen

Rahman Rama12.04.2012/22:46

Ne Kosoven e pasluftes,shum ... sje e plagosje jan bere! Jan ber aq sa nuk jan ber 5O vite me par!
Ata qe i bejne keto gjera,jan pa turp,bisha te egra, qe edhe per gjera te imta bejn krime!
Po sa trima jemi mes veti!

mili sopjani12.04.2012/21:33

ngushllime familjes turp per kriminelin shpresoj se rasti i fundit ikesaj natyre te shumtune

mili12.04.2012/21:32

ngushllime ishalla eshte rasti i fundit ikesaj natyre

Hasi12.04.2012/17:11

Ndale , o Zot me te mire . Ngushellime familjareve te viktimes.

Besim12.04.2012/16:50

Kjo vrasje bizare ka ndodhur per shkak tokes te shtetit tu mundu me nxan. Ngushllime familjes.