Tragjedi familjare në Isniq, djali vret babanë dhe të vëllanë

Publikuar: 08.04.2012 - 13:58

Isniq, 8 prill – (E plotėsuar) Nė  fshatin Isniq , komuna e  Deēanit ka ndodhur  njė vrasje e  rendė  brenda familjes.  Ismail Haxhi Imeraj, nga Isniqi i Deēanit ka vrarė tė dielėn  me revole babain e tij Haxhi Imerajn (71), dhe vėllain e tij Miftar  Imeraj (43). Sipas policisė,  vrasja ėshtė bėrė pėr motive pronėsore, tė cilat nė kėtė familje janė nė vazhdimėsi prej disa kohėsh.
Xhevat Ibraj, zėdhėnės i Policisė Rajonale tė Pejės,  ka thėnė se rreth orės 11:25 policia nė Deēan ka pranuar informatėn se nė fshatin Isniq tė Komunės se Deēanit,  njė person nga familja Imeraj ka privuar nga jeta babain dhe vėllanė e tij. “Njėsitet pėrkatėse policore tė stacionit tė Deēanit, Hetimet Rajonale, Prokurori Publik, dhe Kriminalistika Teknike kanė dalė nė vendin e ngjarjes dhe kanė konfirmuar se bėhet fjalė pėr dy persona tė vrarė nga familjari i tyre 42 vjeēar, i cili edhe ėshtė arrestuar”, ka thėnė Ibra. “Ekipi mjekėsor i QKMF-sė nė Deēan kanė konstatuar vdekjen e dy viktimave dhe trupat e pa jetė tė tyre me vendim tė Prokurorit do tė dėrgohen nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore nė Prishtinė pėr t’i zhvilluar ekzaminimet”, thotė zėdhėnėsi i Policisė nė Pejė. Rasti do tė hetohet dhe procedohet nė Prokurorinė Publike nga Njėsia Hetimore Rajonale e Pejės. Burime nga vendi i ngjarjes bėjnė tė ditur se zėnkat mes familjarėve rreth pronės, janė mė tė hershme se sa incidenti.
Qytetarėt e Isniqit shprehen tė shqetėsuar rreth kėsaj tragjedie tė familjes Imeraj, pasi qė sipas tyre, incidente tė natyrave tė tilla janė shumė tė rralla nė kėtė fshat, sidomos mes banorėve tė kėtij lokaliteti.

kastrati23.04.2013/00:07

po nashta e kan lyp ata nuk mun me dit kerkush ja kan tepru po shum koka rast i ran ishalla nuk ni ma kesi rasti

mitrovica18.05.2012/22:57

zoti e ndihmoft ket familje qe kan qen mjaft zemer gjer dhe njerz shum te mir por allahu i ka provu me kete raast qe shum me ka ardh keq kur kam degju ngushllime familjes imeraj e zoti ju ndimoft dasht zoti qe te mos perseriten mĆ

deqanasja 01.05.2012/17:21

qysh sju vjen marre me fol gjeth shka ata kan dhembje te madh e ju folni pa lidhje qa te vjen prej zotit mir se ardht zoti na ka fal aj e din qysh na mer ngushllime familjes imeraj ishalla tjert me ymer

vlora lokaj30.04.2012/16:29

Ngushllime me te perzemerta Familjes Imeraj

pa emen29.04.2012/00:17

Un pej asej dite qe ka ndodh rasti sjom mir ata ishalla zoti ju nimon e jav qon gajretin un e kom pa ngjarjen llaif kijametin qaty e kom pa mos flliqni amaneti zotit

Burmi Bejta25.04.2012/19:52


Ngushllime familjes Imerajit. Shum rast i ran i paska kan Hagjis. Spo muji me besu kjo familje esht permen per te mir.

Mos gabofsha Miftari ka qen proffesor ne Peji.

Ngushllime..

loni bukaj 21.04.2012/16:05

zoti ju nimoft se ma katastrof se o kan veq allahu koft me ju

lida 21.04.2012/16:00

valla shum fshtir zoti ju nimoft ju dhasht gajret se spo di qa me than ,,

mergimtari..13.04.2012/13:01

Ngushllime Fmiles Imeraj

arieta palushi12.04.2012/12:44

ngushllime familjes imeraj

liki rahovec 11.04.2012/23:54

ngushllime famikjes IMERAJ dhasht zoti te mos perseriten ksi rasteve ne bot se jo edhe en KOSOV vertet tragjedi per tan vendin .ngushllime edhe nihere se rast iran per familjen IMERAJ .

elta11.04.2012/13:29

Veq nje di me ju than ,mos jepni komente pa lidhje ,leni njerezit me fatkeqesi te veten.Edhe problemete mednore,psikologjike po me duket qe askusht spo i dishit,nje rast i tille ndodh kur njeriu harron qe eshte njeri.Pavresisht nje njeri i shendosh ne mendje nuk e vret babain as vellain.

peja 10.04.2012/23:22

ma keq se osht bo me qet rast na ka ra hije e zez krej isniqit me ket ngjarje ishalla nuk perseriten

mija10.04.2012/21:52

zoti i lash shnosh famijles ymerit mos folni keq per none se ajo u kan ni tragjedi e madhe se isniqi u kriju perj tre vllezer se ne isniq nuk ka bo vaki me ja kthy fjalen babes se ja me ... edhe vllav i madh ka bas gjthmon respek daj familejs po at momet zoti i ka pat ne dor

hasan berisha 10.04.2012/21:34

i shprehi ngushlimet e mija ma te perzemerta familjese imeraj se nuke eshte lehte perta pore ju kisha per apele te gjithe komentusve qe te mose flasin fjale qe si ka hje shqiptarizmit mi perdor ai qe e ka ber kete veper krejte kosoven e ka trondit dhe dretsia ja jep denimin e meritun dy fjal po ngushllime familjese edhe nihere se dy pare femije jane mete jetima ishalla zoti ju largo te kqijate tjera ......

tina imerai10.04.2012/19:48

cnnncnc marree duhet me ju ardh kuj po i bjen e men per kritika qysh muni me fol pa ditt see njerii o kan i lodhun prej tynveee po kerkush smunet me dit pa e perjetuu vett poo mledhni mat e kqyrni qka po folni mos e koritni veten tungg tina isniq

kujta 10.04.2012/19:09

zoti ju dhasht gajret ksaj familje po nuk duhet bre shok me fol se kjo ka ndodh tash nuk besoj si asht leht me ... baben e vllan ato jan momente si njeri e hup kontrollen edhe nuk din shka bon e per ata nuk duhet me fol se te na gjithi dekni nuk fajsohet uli edhe mendoni a asht leht me ... vllaun e baben une mendoj si ky njeri ka qen ismut ne kry edhe asht duft me ja nshu rrugen pak e dikur ish qetsu e kishin da ata mut toke po mos folni se na folim leht per pun te huja nuk po enjo ket familje po ishalla zoti ju jepp gajret edhe e di si asht bo pishman si i ka ... aj me mujte kthen kohen po qe si koha nuk kthehet. edhe ka me vujt ma shum aj se ata si jan dek .

dardana Dragaj10.04.2012/18:54

valla shum shtir per ata antar te familjes e ju qe komentoni mos shkruni fjal pa lidhje sosht i ati babe se aty u kon ora e lig se me pyt tash atee ... sin i ka ra pishman 1000 po ma mir mos folni se gjuna as ata skan pas qef me ndodh kjoo

imerzitni10.04.2012/16:50

sot interesi snjeh bab as vlla sekta ne ks jan lodh prej sefaje

lili10.04.2012/02:11

Ngushllime dhimbje madhe per te gjith popullin shqitar.
Zoti mos e provoft ken ma kshtu...

Palim Bobi10.04.2012/01:39

Ngushllimet e mija mat sinqer ta ishalla te dy te vdekurit ne xhenet ishalla..

Sadat Haklaj 09.04.2012/20:15

Ngushtllime per Familjen Imeraj Zoti ju qoft Saber e Gajret ne ketu dit Te Veshtira qe i kan

blendi09.04.2012/17:54

sido qe te jet baba e vllau nuk vritet,turp i madh , ky turp nuk do te harrohet me vite

Artoni09.04.2012/13:23

O ahqiptart e zi qysh nuk ju vjen turp nena e shkret te jete pa te birin e vet dhe bashkshortin, ndersa ju e flliqni ne moral. Zoti mos ju provoft qysh e ka provu ata. Ajo nene eshte shum e mire, eshte e permendme gjithkund per se miri. Ohh Zot ishalla asaj i ndihmon zoti. E ata rahmetlit zoti i qoft ne xhenet. E ate kriminel kurr liri mos paft me sy. Kurr Zoti mos e gzoft. Isniqi eshte shum i mire por aj na befasoj te gjith fshatin ton...

sebi 09.04.2012/13:11

a thua valle do ta gezoj ate pron ai qe ... u babe e vlla .me mire pa kulm mbi koke e faqe bardh ,tash do te kalbet ne burg ,la femit pa prind po gjithashtu e dhe femit e vet pa prind ..... ngushllime familjes se ndjere

albertnika09.04.2012/12:24

ngushlime familes nga hiniqi kam shok atje ka bura po ky e tranditi jo hiniqin por krejt kosoven marri i qoft se as ne burg nuk ka veng

i drejti09.04.2012/12:17

po qe besa po them se shum keq u ka ndodh asaj familje,dhe nuk dihet se kush ka pas te drejt?veq po foli per njerzi qe jane ne gyrbet kan punu dhe kan ndertu ne kosov dhe tani jane ardhe ne pozit ku nuk munden ma per shkak se kan edhe shpenzime per veti dhe familje,kurse ne kosov familja e afert vlla etjer rrin ulun ne ndertimet e tij dhe slivritin dhe skishte me kan problem nese nuk punojn ose jan invalid etjer po perkundrazi punojn burr e grue me rroga te mira dhe kahen se spo ka se me nejt ne vend ndertim te tjetri se vet i palojn paret,e more njerzi kjo pun kshtu qysh jan ba njerzit met desh veq per interes eshte keq,e qe besa dikund dikun tani kerset e tani ku,ku,ku qka u ba.ju luten te gjithve qe mundohen me marr njersen e tjetri e vet puno e mshefi e rrej ather nuk eshte mir.nese dikush e lexon kete pjes ju lutem pergjiu.kalofshi mir o shqiptar

LLAPIANI09.04.2012/11:55

asht vendi ku mundet njeri trimri me tregu. se me bab e vlla asht shum let mu tregu azgin .. me vje keq per ato 2 viktima . e ky personi qe ka kry at veper allahi e marroft.

mergimtari09.04.2012/11:48

Krim i rand ne familje po a ... het baba dhe vllau pa mar parasysh rethanat per qeshtje pronsore apo diqka tjeter qka ka fitue ne ket rast 40 vjet burg dhe i ka qit hije te zez krejt familjess,fshatit dhe krejt Kosoves allahi e marroft dorasin po qysh e ndin ai veten kur e ka ... baben dhe vllaun po a ka ftyr para te burgosurve ma mir ka qen te kishte ba vet ... sje pasi i ka par te perxhakur nga arma e tij boll i dobt jam por e kisha djeg per se gjalli e ka shkatrue krejt familjen.

adija ,s 09.04.2012/11:28

me vjen keq per ket familje qa perjetoi o zot runa sahtit lig qoju gajret ksaj familje allahu qoft meju.

Nexhdo Gashi09.04.2012/11:15

Ju lutem mos e teproni me keto komente duke then jo ta pyet nenen se a ka qen djal i ati prindi etj,,, kjo esht nje tragjedi,, beso se ai ne ate moment e ka humb kontrollin dhe e ka humb arsyen... Mos hyni me fell sepse ajo nen e shkret qe nga dje i kan vdek jo vetem 1 djal e burri, por i kan vdek 2 djemt dhe burri sepse nga dje ajo e ka humb edhe kete qe ka gjall.. cila nen e deshiron kete... ju lutem mendoni para se te komentoni...

Une i shprehu Ngushllime te sinqertaa familjes Imeraj, ndersa lutem qe Allahu te mos na provoj me gjana te ketilla dhelutem qe Allahu te na i lej mendjet ne kok...

gipa09.04.2012/11:15

nuk kah koment ma keq nuk kah ku me kan. njoni kish pas dyshue ne njerin prej djemve te vet edhe shkon te XHEMAIL ARBRIA e e dvet qysh me ja bon ksoj pune nuk po di.edhe pleqnari i menque i thot qe le ti thirr njo nga njo ne od e ti thot ti bien shuplak aq sa kan fuqi. mos harro ai qe te bjen ai nuk asht gjak i yti se djali ne bab nuk qon dor edhe kshtu plaku e zgjedhi proplemin pa u boh ma keq.e zbuloj te keqin po ky rahmetlija e paska pas lon pas dore ket pun shum... se nuk asht dasht me lan me ardh puna deri ktu.. ngushllime ... me vjen keq per kto qe i shkrova po asht nje moment kur me te vertet duhet te mbushemi mend.ta presim te keqen se e keqja vjen sa qel e mshel syt.....

Riki09.04.2012/11:15

Kur baba ja jepe krahun edhe pasunin veq njanit vella keshtu ndodhe.Qyshe e kane lype e kane gjete e vellau qe eshte ne burg shpresoj te dal sa ma shpejt.

nikq09.04.2012/11:13

oh njerz kshyrni punet e juve se kjo esht nje tragjedi qe nuk ben te persritet

lipjani09.04.2012/10:39

nuk o ne pytje as morali as varfria po ai njeri ne at moment nuk ka qen normal jom i sigurt se ka pas probleme psiqike ngushllime familjes dhe let te marrin msim te tjeret se jeta e njerit nuk paguhet me pare as me tok

Shartari09.04.2012/10:29

Sedi qka te them, keta i ka que e mira peshe jan mush haram dikun e harami te zen thone te vjetrit. Per mua me tragjike me duket sipas mendimit tim raste qe bejn kriminelt serb si ai i fundit ne Mitrovice.....

flor izvicer09.04.2012/10:24

ne raste te tilla kur te ndodhin qe djali vret baben ose vllau vret vllan nuk ka ngushllime se dot thot e ... ve vet nuk esht askush maj afert ketu .ktu besoj qe baba i ka fajet nuk i ka da djemt mir si duhet .

Ti09.04.2012/10:20

O Ferizajli, nuk perzihen vlerat e luftes me keto ngjarje as kerkush nuk mun mi zhvlersu vlerat e luftes! Ppo keto raste jan te rralla dhe fatekqsisht ndodhin nga gjendja e ran ekonomike dhe ka traumat e luftes aty i kan rranjet!
Flm!

sami basel09.04.2012/10:04

Pik se pari ngushllime pere kete raste shume preks dhe te shemtuar,por ne jemi kesi mbyetmi pere toka pere mexh pere mal pere keto qa nuk kan kurfar vlere ndersa pere sende me vlere thojm hajt more kush po ja....Por une habitem kur lexoj disa komente kur thuhet nuk ka qen djali i ti po vetne nanen mos ju lutem se ne ku nuk na pelqen tani thojm diqka tjeter eshte turp nga vet ata nga politika nga policija nga komshit se me bisedime arrihet krejt

ferizajlija09.04.2012/08:09

esht e pa besueshme te jen te deqanit pasi qe deqani gjat luftes ka dhen maksimumin ne luft kunder shkaut e ky rast i ka gjvelersu vlerat e luftes e pandodhur gjer me tani ti kthehet plumbi babait dhe vellaut.i ndihmoft zoti te mbietuarit qe e provuan ket tragjedi

kripo09.04.2012/03:41

ngushlime familjes
... sesi nuk eshte djal as vella
se nena e ka bo me tjeter kene.

shkodran shala09.04.2012/00:15

me qen se ka probleme qe nje koh te gjat dhe nuk ka nderhy policija as pak, un mendoj se gjendja ekonomike i sjell kto situata te pa lakmushme
por prap mendoj se policija e mban nje pjes te fajt

Ylber09.04.2012/00:11

Mungesa e vetdijes, mungesa e respektit familjar, mungesa e kultures se pergjitheshme, mungesa e nevojave jetesore, krijimi i diferencave te medha sociale te krijuara nga shteti dhe paperspektiva per t'u ballafaquar me plotesimin e nevojave materiale ne te ardhmen, kane ndikuar qe ky njeri ne momentin kritik t'a humb kontrollin dhe te kryen kete akt te shemtuar kriminal, i cili eshte i rende jo vetem per familjen por i qet hije te keqe gjithe shqipetareve...

Nazimi09.04.2012/00:02

Dhasht zoti kurr kurr te populli shqiptar mos te perseriten ma ksi raste shum e shum te dhimbëshme.

QELI08.04.2012/23:57

ndoshta jan ... per moral e thojn per megja nuk i dihet ksaj pune se ni dreq i madh u kon aty

xeni08.04.2012/23:56

me vjen shum keq per ket ngjarje tragjik,por edh me veshtir është per policin ton gjygjesin se ky rast ka ndodhe edh par 7 mujve kur jan rreh ndermjeveti, qe nje fshat nuk ka mujt mej nda dhe i kan marr policija i kan qu ne burg ne dubrave dhe i ka leshu e nuk ka nderrmar azgje me shum per ket punë ja edh ku kan ardheur tash der te ... sja.me vjen keq shum.

Preshevari08.04.2012/22:02

Keq e me keq kjo ndodh vetem ne Kosove ku baba i vet me siguri kur ka qene i vogel ska ndegjuar muhabet me te rendsishem se toka dhe trulli gje qe per shqiptarin eshte sikur Lloto e sidomos per kosovaret qe te mbysin per 1m2 toke marri e njerzimit keshtu e ka edukata e keqe familjare

MagjupiGer.08.04.2012/21:47

Na mur ne qaf NATO qe hyni e na e heku shkavn se la vetem edhe ni jav se vallah bilah kun nuk kish lon mo ksishne kryefort gjall as pe Far a mori Nato na fike qe na heke shkaun tash ma mir po myten ma kollaj po e ... n baben e vllaun e djalin si mos me kon kurgjo ne kohen e Milloshit skan guzu fort mi ... babat e nonat e tjer e tjer tash per dit nin se ktu u ... n atje u theren u knaqen IVLIAJA E MALUKATI tuj kesh me shiptar hone sikur Shabani me Arushen e vet e ngushllime e mija per te mbijetuarit e Tyre zez dita.

vaksinca08.04.2012/21:45

dhash zoti askujt mos ti ndodhe kjo,nuk asht e moralshme tu komentohet,allahu ju ndihmoft te gjithve ,e tna ruaj prej gjerave te kshija

Arianit SpiciStubell08.04.2012/21:39

Pasha besen ore popull ai qee ka ba kete veper makabre,tybe ne ka qene gjak i ketij pridit e vellaut Miftarit,te cilin e njoh fare bukur e Ai sot me hy ne dhe per pasuri te paluatjshme,e cila kur t'i kishte ardhur koha i kishte takuar edhe ketij ahmaku te krisur pjesa a tij.Cfare fytyre ka ai tash te jetoj
Edhe njeher po them nuk ka qene fare e atij prindi.Per keso gjana po frigohet njeriu se kur te triumfoj gjeni i huaj atehere merr fund cdo gje.Ruena Zote.Qo Zot mend ku s'ka...!!!

jasht ks08.04.2012/21:26

gjithmone ka pasur ne kosove ksi lloj raste nuk e keni per here te pare .para lufte kishit qene gjymsa e kosoves ne belaa ne hamarrje turp per juve pastaj falja e gjakeve pastaj lufta dhe pastaj apet ... heni vlla me vlla kur mbusheni ju ne mend

gjakova08.04.2012/20:18

paramendoje hala katunarrt ... hen per megje,ncncnc

deni08.04.2012/20:16

po kyfar djali qe e ka ... baben dhe vllavin ky sigurisht nuka asht i ti se djali sun e vret baben e vet

mergimtari08.04.2012/20:03

ZOTI JU MARROFT.me te marr lajmin per ket ... sje makabre jom shtangur tersisht,keto gjera nuk mud as te kuptohen e as te spjegohen. po mendimi i jem osht se gjith kan thon se i biri kurr nuk mud ta vret te atin e keshtu se ma mir nese e ka aj njeri nanen gjall te pytet se nese aj ka qen me te vertet i biri i ati babait. besoj dhe shpresoj qe te jet plumbi i fundit se degjohet brebda shqiptarve

ujku08.04.2012/19:36

ngushllime familjes, zoti i dhasht gajret

liridon08.04.2012/19:33

ky garant i paskan hyp ne qaf qe e ka ba ket pun se nuk esht leht te ... sesh nje njeri

Prishtina08.04.2012/19:13

Tragjedi me te vertet..me intereson tani kush e merr pronen?!..Dy ne varr,treti ne burg...

ballanca08.04.2012/19:10

kjo te ben qe mos ti thojm vetes qe jem te gjith shqiptar. se nje shiptar i vertet nuk e ben ket. zoti e marroft

skkender08.04.2012/19:07

zoti gjenet atyre vdekurve ti jipet denimi merituar

Tonny08.04.2012/18:58

Haj Medett Haj, Desh me La Zemra Kur e Ndegjova Ket Rast Po edhe Zoti na Thott Mendo O Njeri se Hi ke Qen edhe Hi Do't Te Bahesh, A Dojm me marr Ket Tok me Veti edhe Kur te Vdesim aa,NoComent ISHALLA Esht Hera e Funditt se Ndegjoj Ksi RASTI

drenica08.04.2012/18:57

kjo esht tragjedi e 1000 vjeteve se ne shqiptARET 90jena analfabet mazamakeq

Haxhi.Avdullahi08.04.2012/17:48

jam met pa men se shkavi nuk ban se shka bajm na shqiptart.neve na vyn nji kryjetar si Enver Haxha..oseserbija me na ardh prap KOSOV na nuk jemi popull q e majm shtetin na jemi veq me myt vlavin e baben per qera pun nuk jemi

rifa08.04.2012/17:38

pa fjal??? tragjedi e sa i perket keti ... sesi a per tok mbytet prindi e vellau zoti julehtesoft dhimbjen familjes te mbetur e keti ... sesi zoti i madh ja jap denimin e merituar

etlira hoti08.04.2012/17:28

ishalla kujna ma si ndodh se boll shtir me perjetue ket ngjarje

kripo08.04.2012/16:28

allahu mos na provoft dhe dhashte zoti mos te perseriten ratse te tilla ma,