Takim dashurie në garazh, asfiksohet çifti shqiptaro-grek

Publikuar: 20.02.2012 - 11:05

Ptolemaida, 20 shkurt - Njė emigrante shqiptare 55-vjeēare dhe njė i moshuar grek u gjetėn tė asfiksuar nė njė makinė nė Ptolemaida tė Greqisė, raporton agjencia e lajmeve NOA.

Dy viktimat mėsohet tė kenė humbur fillimisht ndjenjat dhe mė pas kanė kaluar nė gjendje kome.

Policia i gjeti trupat e tyre nė makinėn e 79-vjeēarit.

Dy tė moshuarit kishin lėnė takim dashurie nė garazhin e shtėpisė sė 79-vjeēarit, ku dhe ndodhej e parkuar makina e tij.

Pėr shkak tė temperaturave tė ulėta ata lanė tė ndezur makinėn duke i mbyllur tė gjitha dyert e saj, madje dhe derėn qendrore tė garazhit.

Ata u gjetėn disa orė mė vonė nga familjarėt, tė cilėt kishin denoncuar nė polici humbjen e tyre.

55-vjeēarja shqiptare dhe i moshuari grek u gjetėn tė pajetė nė makinė, ndėrsa policia pėrjashtoi pistėn e njė vrasje tė qėllimshme.

Sipas saj vdekja e tyre ka ardhur si pasojė e asfiksisė nga gazrat e makinės.

 Ngjarja ka tronditur qytetin e vogėl tė Ptolemaidės, pasi si 55-vjeēarja shqiptare ashtu dhe 79-vjeēari grek gėzonin respektin e miqve dhe tė afėrmve.durimi21.02.2012/22:45

Ne atë moshë a?

Shartari21.02.2012/12:43

keta sagllame ne xhenet se kan dhne jeten me ndjenja e jo tuj ike para plumbi, tash veq vazhdim aty ku kan mbet

astriti lyon20.02.2012/13:32

haha per dashri e kan dhan jeten..