Vrasje në qendër të Pejës

Publikuar: 19.09.2011 - 15:41

Pejė, 19 shtator - Kushtrim Isufaj nga fshati Radavc, ėshtė vrarė tė hėnėn nė mesditė nė qendėr tė Pejės, mbi trotuar nė udhėkryqin mes objektit tė komunės, postės dhe Hotel Dukagjinit, ndėrsa njė kalimtar rasti ėshtė plagosur para hyrjes sė postės. Vrasja ka ndodhur para orės 13:00, kur disa persona pėr motive ende tė panjohura kanė shtėnė me armė zjarri nė drejtim tė viktimės, duke e plagosur atė rėndė nė gjoks dhe pastaj janė larguar duke vrapuar nga vendi i krimit.

I pėrgjakur mbi tėrė trupin, ai ėshtė dėrguar me njė taksi nė Spitalin e Pejės, ku pėrkundėr pėrpjekjeve tė mjekėve qė ta shpėtojnė, siē konfirmoi pėr KosovaLive, drejtori i spitalit Skėnder Dreshaj, ai ka vdekur pas gjysmė ore.

Zėdhėnėsi i policisė rajonale tė Pejės, Xhevat Ibraj, e konfirmoi vrasjen dhe shtoi se janė identifikuar disa persona tė dyshuar dhe janė nė kėrkim tė tyre pėr t'i kapur.

Edhe pėr motivin, siē tha ai, policia ka disa njohuri, por nuk tregoi se cili ėshtė pėr shkak tė hetimeve qė janė nė zhvillim.

Nė kohėn kur ėshtė kryer kjo vrasje, tė dy anėt e rrugės nė qendėr tė qytetit kanė qenė pėrlotė nxėnės qė shkoni apo vinin nga shkolla.

Ka qenė njė fat i madh qė nga gjitha ata plumba tė shkrepur nuk ka pėsuar askush tjetėr nga kalimtarėt e rastit, pėrveē njė shtetasi tė Shqipėrisė, A. P., i cili i veshur nė rroba pune kanė qenė duke qarkulluar me biēikletė kur e ka goditur njė plumb nė kėmbė.

Ai ėshtė rrėzuar para postės kryesore kur ėshtė goditur dhe nė vendin e ngjarjes i ka mbetur biēikleta dhe disa dokumente personale, nė mesin e tyre edhe njė fletėpagesė e bėrė nė njė kompani pėr internet dhe TV kabllorė.

Sipas drejtorit tė spitalit, ky ka pėsuar lėndime mė tė lehta dhe ėshtė jashtė rrezikut pėr jetė.

 

lani14.10.2013/11:58

marre duhet mi ju ardh na pak se pak edhe mu ... nerveti

gazzi20.09.2011/14:12

kriminelat tash veq jon ne burg shpresojm qe prokoruria e kryn punen e vet se policia i ka arrestu,po prej pervojes qe kemi me gjykata edhe keta kane mi lshu shpejta je qe vdiq po thojn i pafajshem po kur trin me hajna e kriminela edhe vet qasi bohesh

Pejanja e deshperuar20.09.2011/11:19

Qka po ndodhe me kete familjen Gashi te Qyshkut, njeri e rrahu profesorin e e kercnoj me vrasje, tash tjetri e vrau djalin e pafajshme, a thua kush e ka rradhen ?!!!!! keq, shume shume keq

ardiani20.09.2011/10:44

A pak shkit ju kan vrare o Pejan edhe nermeveti po vrani turp duhet me iu ardhe.Thot nje fjale te ne nese je prej peje hiqum zot prej teje

PEJA19.09.2011/23:45

oj ti buci nuk jon kta pejon qe po vrahen nermetveti po katundar ti a pe she viktima koka i katundit edhe ky qe e ka vra sigurt katundar osht e pejont si pejon hala vrasje nuk kom ndi qe kann bo osht fjala per ata qe jon ma shum se 23 gjenerata ne pej e jo kta qe kan ardh para 20 vjetve e i thojn vetit pejon e folin si katundar e per me shku ne mitrovic mir e ki kur don me vra dikond shko atje vraju me shkije e mos u vrani nernveti

caki19.09.2011/21:01

a peja peja su met me shku ne pej hiq turp per ata njerez qe ekan pa at rast e si lajmerojn ata vrases ata duhet mi zen edhe mi djeg para popullit

muki19.09.2011/18:25

Ne pej sdi pse nuk e vendosin oren policore

buci19.09.2011/17:03

o peja let esht atje hajde pak shkoni ne mitrovice kallzobe trimerin po mes veti shum let me vra shqiptari shqiptarin po mfalni se ky qe vran shqiptar vet smunet mekan shqiptar ka gjak shkau

Hakmarrje19.09.2011/17:00

Per fat te keq, shtrirja gjeografike e Pejes po ndikon qe hasmerrit ne mes veti neper katunde te reflektohen ne Peje me pretekstin "E ka vra ne qender te Pejes". statistikat kriminale per vitin 2010 e rendisin Pejen ne pozitat me te poshtme te listes ku prijne Prishtina e Mitrovica, por per fat te keq nami i keq i ka mbet Pejes e cila me sa duket do ta percjell edhe ne vitet ne vijim.

Tomi19.09.2011/16:36

Ka ndrru more Peja pak. Ndrojeni foton

oli19.09.2011/16:03

Ah ne peje mas lufte ka pas vrasje ma shumm se gjate luftes se fundit ne kosov