Sabit Geci dënohet me 15 vjet burgim

Publikuar: 29.07.2011 - 17:43

Prishtinė, 29 korrik – Trupi gjykues i Gjykatės sė Qarkut tė Mitrovicės, nė gjykimin e zhvilluar nė ndėrtesėn e Gjykatės Supreme nė Prishtinė, ka dėnuar tė premten me 15 vjet burg Sabit Gecin pėr krime tė luftės ndaj popullatės civile nė Kukės dhe Cahan, gjatė viteve 1998-1999.

Trupi gjykues shpalli aktgjykimet edhe pėr tre tė akuzuar tė tjerė, ish-pjesėtarė tė UĒK-sė, pėr krime tė luftės nė burgun nė Cahan. Riza Aliaj u dėnua me 12 vjet burgim, Shaban Hoti nga Rezalla me 7 dhe Haki Rexhepi nga Skenderaj me 6 vjet burgim.

tahiri20.10.2012/16:52

ketu ne tekst po shkrun se adem jashari ka qen kunder sabit gecit dhe nuk e ka dasht shume sabit gecin pse

pe31.07.2011/11:53

ku mund te quhen krime te luftes,nese jane mbajtur ne kushte te veshtira sanitare,dhe nuk kane pasur ushqim te mjaftueshem,mos harroni se keta deshmitare te mbrojtur,kane qendruar ne te njejtin ambient me ushtaret dhe eproret e UQKse...Sabit Geci madje eshte liruar edhe nga pika e aktakuzes qe e ka rrenduar per vrasje,per arsye se eshte vertetuar se personi ne fjale ka vdekur ne spital si pasoje e nje aksidenti automobilistik...mbarre,taman GJYKIM POLITIK.

idriz30.07.2011/17:50

pse ede ne kukes edhe cahan paska pas luft a?..

eulex udhen hap30.07.2011/17:37

SHIQONE QKA BEN EULEKSI I BURGOS ATA QE E MBRON VENDIN DHE POPULLIN E KOSOVES QEVERIA E FTOJ EULEXIN PER TI BURGOSUR KRIMINELAT SERB E JO ATA TE PAFAJMESHIT QE MBRON VENDIN DHE POPULLIN NGA KRIMINELAT SERRBOMDHEJ PRANDAJ PER KET ARSYE QEVERIA E KOSOVEN DUHET MI FTU PRAP EULEXIN TA LESHOJ VENDIN

tigri30.07.2011/11:20

fateketkeqsisht ne quajtem qlirimtar kurse kta na dulen kriminel nga keta kan te drejtte hakmerren qlirimtaret e vertet qe dhan gjakun per liri te kesoves por nuk ka pyll pa derra

dani30.07.2011/10:38

po qka flet o kadri loshi qlirimtaret i quan kriminel? ktu jan fajtor politikane..kta u burgosen se jan tƫ Farkut ose siq u quajshin ushtria bukoshit..por si do qe te jet kta e meritojn lirin jan UQK. dhe ne luftuam per kƫt liri qe sot po e gzoni dhe po e keni guzimin me i qujt trimat kriminela

gzimi 29.07.2011/22:18

o popull i dashur sabit geci eshte clirimtar i vendit edhe vllaun eka deshmor edhe gjith familja tij kan kontribuar per lirin e vendit por disa shpijuna te serbis ne bashkpunim me eulexin e burgosen.

Halori29.07.2011/21:01

Shaban Hoti nuk ƫshtƫ nga Rezalla!

Londonasi29.07.2011/20:36

Ka edhe shume te tjere qe duhet denuar po kur do tu vije radha.

Vigan29.07.2011/18:14

'ave a nice time

kadri loshi29.07.2011/17:48

denimi eshte shum i but per keta kriminela edhe kesaj po i thojkan drejtesi