Dy të vdekur në aksident në rrugën Kukës- Krumë

Publikuar: 27.06.2011 - 11:26

Kukės, 27 qershor - Njė aksident me pasoje 2 persona tė vdekur ėshtė regjistruar sot nė aksin Kukės-Krumė, njofton Balkanweb.

Dyshohet se si pasojė e njė aksidenti mund tė kenė gjetur vdekjen sot herėt nė mėngjes 2 punėtorė, qė punonin pėr rikonstruksionin e rrugės Kukės-Krumė. Policia e Kukėsit bėn tė ditur se viktimat janė Shaqir Matmuja, 40 vjeē, dhe Ilir Muēa.

Dyshohet se aksidenti ka ndodhur pikėrisht pranė qafės sė Poblit teksa punėtorėt ishin duke shkuar rrugės pėr nė punė dhe makina me tė cilėn udhėtonin dyshohet se ka dalė nga rruga. Trupat e viktimave kanė rėnė nė ujin e liqenit tė Fierzės. Tashmė polumbarėt janė duke kėrkuar nė ujėrat e liqenit, ndėrkohė qė policia dhe ambulanca ndodhen ende nė vendngjarje.

Megjithatė mbeten ende tė paqarta rrethanat nė tė cilat ėshtė shkaktuar aksidenti, qė u mori jetėn 2 punėtorėve. Policia po punon pėr zbardhjen e ngjarjes se rende.