Kaçanik, tre të arrestuar për vrasje në vitin 2007

Publikuar: 06.12.2013 - 18:37

Prishtinė, 6 dhjetor - Policia e misionit tė Bashkimit Evropian pėr sundim tė ligjit (EULEX) ka arrestuar sot tre qytetarė: Afet Dolloshi, Nysret Cena dhe Luan Qerkini, tė dyshuar pėr vrasjet nė fshatin Dubravė tė Kaēanikut.

Kėta tė tre dyshohen se, mė 28 dhe 29 shtator tė vitit 2007, nė bashkėpunim kanė vrarė Neshat Sylejman dhe Urim Baftiun, kanė plagosur Bujar Baftiun, ndėrsa Sadik Baftiu kishte shpėtuar pa lėndime.