Peshkopi: 28-vjeçari vret të fejuarën

Publikuar: 21.10.2013 - 17:52Peshkopi, 21 tetor - Njė vajze 17 vjeē ėshtė vrarė me armė gjahu nga i fejuari i saj 28 vjeē. Kėto janė tė dhėnat e para pėr ngjarjen e ndodhur mesditėn e tė hėnės nė lagjen 'Ēipure' tė qytetit tė Peshkopisė.

Viktima Mbaresa Torba ėshtė gjetur e pajetė ne kasolleėn e bagėtive nė shtėpinė e gjyshit tė saj. Tė dhėnat e para flasin se autori i ngjarjes tė jetė Arbėr Deda, 28 vjeē. Dėshmitarėt i thanė policisė se gjatė paradites mes dy tė rinjve kishte patur njė grindje e me pas ėshtė dėgjuar edhe krisma e armės, qe i mori jetėn vajzės sė re. Mendohet se vajza ka dalė qė ta pėrcjellė tė fejuarin dhe sapo ėshtė kthyer ai e ka qėlluar me armė nė shpinė., transmeton TCH

Policia ka shpallur nė kėrkim autorin e krimit dhe ka gjetur nė vendin e ngjarjes edhe armėn. Sipas policisė autori i krimit ėshtė njė person me precedente penale.