Vrasje në Fushë Krujë

Publikuar: 01.09.2013 - 08:43

Fushė Krujė, 1 shtator - Njė vrasje me armė zjarri ka ndodhur mėngjesin e sotėm nė qendėr tė qytetit tė Fushė Krujės. Mėsohet se njė 47-vjeēar ėshtė qėlluar me armė zjarri, teksa po hynte nė dyqan.

Sipas policisė viktima ėshtė Lulzim Shera nga fshati Nikėl dhe punonte si shpėrndarės i bukės nė dyqane. Menjėherė pas ngjarjes ka mbėrritur dhe policia e cila ka bėrė tė mundur identifikimin e autorit, emri i tė cilit nuk bėhet i ditur, teksa ėshtė vėnė nė ndjekje te tij, transmeton BW.

Ndėrkaq vijojnė hetimet pėr tė zbardhur shkakun, ndėrkohė qė paraprakisht nuk pėrjashtohet mundėsia qė vrasja e tij tė ketė lidhje me njė vrasje qė ka kryer vite me parė, pėr tė cilėn viktima sapo kishte pėrfunduar dhe dėnimin.

Xhevdeti01.09.2013/11:37

Ende Qeverija e Shqiperise eshte duke bere sehir ... rshi ketyre ... sjeve,sepaku per pes vjet aplikone ligjin e Enver Hoxhes nese doni te ndalet gjakderdhja ne keto troje tona ne te kunderten vazhdoni me ligjet e Lek Dugagjinit deri ne cfarosjen e popullit nga vella ... sja.