Vrasje në Metergovc të Podujevës

Publikuar: 26.06.2013 - 09:35

Podujevė, 26 qershor - Ėshtė arrestuar njė person, pasi ai kishte shtėnė me armė zjarri nė drejtim tė njė viktime, duke i shkaktuar lėndime vdekjeprurėse.

Ngjarja ka ndodhur tė martėn nė fshatin Metergovc tė Podujevės.

“Nga i dyshuari ėshtė konfiskuar njė pushkė gjuetie Monte Karlo dy tytėshe me katėr fishek tė cal.16mm, ndėrsa nė shtėpinė e viktimės janė gjetur dhe konfiskuar njė pushkė gjuetie me katėr fishek dhe tjetra Karabinė me 62 fishekė tė cal.7.64mm”, thuhet nė raportin policor.

Me vendim tė prokurorit trupi i pajetė ėshtė dėrguar nė Instituti i mjekėsisė ligjore pėr autopsi, ndėrsa i dyshuari ėshtė dėrguar nė mbajtje.