Tetë studentë serbë aksidentohen në Mitrovicë

Publikuar: 31.05.2013 - 19:07

Mitrovicė, 31 maj – Nė pėrplasjen ndėrmjet dy automjeteve sot nė mėngjes nė Mitrovicė kanė pėsuar lėndime tetė tė rin. Mė sė keqi e ka pėsuar njė femėr, e cila ėshtė transportuar pėr shėrim nė Kragujevac, kurse tė lėnduarit e tjerė janė dėrguar nė spitalin e Mitrovicės, njofton agjencia e lajmeve Tanjug.

Zėvendėsi rajonal i drejtorit tė Policisė sė Kosovės, Ergin Mediq deklaroi se aksidenti ka ndodhur rreth orės 4 e 20 minuta tė mėngjesit, nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, kurse arsye e aksidentit ėshtė shpejtėsia dhe mosrespektimi i rregullave tė trafikut. “Hetimi do tė konstatojė nėse shoferėt kanė qenė tė dehur”, shoti ai. 

Tė gjithjė tė lėnduarit janė studentė nga Kosova dhe Serbia.