Greqi, zhdukja e së miturës, arrestohet shqiptari 23 vjeç

Publikuar: 31.05.2013 - 17:25

Kavallė, 31 maj - Disa orė pas publikimit tė fotove tė 23 vjeēarit shqiptar, i cili akuzohej pėr rrėmbimin e njė tė miture greke, policia bėri tė mundur arrestimin e tij.

Marion Ajazi, 23 vjeē, nga Shqipėria, banues nė njė zonė rurale tė Kavallės, u arrestua sot nė mesditė nga policia, e cila e akuzon pėr rrėmbimin e njė 13 vjeēere nga Spata nė Greqi.

Qė mė 26 maj policia kishte marrė denoncimin nga familjarėt pėr zhdukjen e 13 vjeēares Kristina Krasa. Sipas policisė, 23 vjeēari shqiptar kishte pasur kontakte me tė miturėn nėpėrmjet Facebookut.

Me disa foto, ku kishte dalė me njė valixhe plot me dollarė, me njė thikė dhe me njė bluzė tė Marinės, ai ka gėnjyer 13 vjeēaren Kristina se sė bashku mund tė gjenin njė “jetė tė mirė”. Ata kishin biseduar disa herė nė FB dhe nuk ishte e vėshtirė qė 23 vjeēari ta bindė vajzėn pėr tė ikur bashkė mė tė, raporton BW.

Pas mesnatės sė kaluar, njė telefonatė dha informacione tė vlefshme pėr vendndodhjen e vajzės, tė cilat ndihmuan policinė pėr zonėn se ku duhet tė pėrqendronte kėrkimet. Nga ana tjetėr, Ajazi e kuptoi se rrethi po ngushtohej dhe e la vajzėn tė lirė, kurse vet ra nė duart e policisė.

Vajza ishte nė gjendje tė mirė shėndetėsore vetėm me disa shembje nė trup, jo nga keqtrajtimi.

Vajza e mitur tha nė polici se kishte shkuar me 23 vjeēarin me vullnetin e saj.