Në Kapshticë u zbuluan 109 kg drogë

Publikuar: 19.04.2013 - 08:51

Gjirokastėr, 19 prill - Policia helene ka sekuestruar ditėn e sotme rreth 109 kg lėndė narkotike e tipit marihuanė. Droga u sekuestrua gjatė kontrollit tė njė kamioni me targa shqiptare, transmeton Shekulli.

Mėsohet se ėshtė vėnė nėn pranga drejtuesi i kamionit, i cili ėshtė njė shtetas shqiptar, i moshės 42-vjeē.

Droga ishte ndarė nė 98 pako dhe ishte fshehur nė shasinė e kampionit. Nėn cilėsinė e provave materiale, policia greke sekuestroi njė sasi parash dhe dy aparate celularė.