Për bosët e narkotikëve 6 vjet burgim

Publikuar: 18.04.2013 - 17:57

Gjilan, 18 prill - Nė Gjykatėn Themelore nė Gjilan tė enjten ėshtė shpallur aktgjykimi ndaj Ekrem Sejdiut, Naser Kryeziut dhe Musa Avdijės. Kryetari i trupit gjykues Hasan Sadiku dėnoj dhe shpalli fajtor pėr veprėn penale “blerja, posedimi, shpėrndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikėve dhe substancave psikotropike dhe analoge “me nga 2 vite burgim secilin veē e veē derisa Naser Kryeziu mori edhe 45 ditė shtesė pėr shfrytėzim tė paautorizuar tė armės, transmeton rjaonipress.

Nė Gjykatėn Themelore nė Gjilan tė kryesuar nga kryetari i trupit gjykues Hasan Sadiku ėshtė shpallur aktgjykimi ndaj grupit tė njohur si bosėt e mariuhanės.

Gjykatėsi Hasan Sadiku duke shpallur aktgjykimin tha se Ekrem Sejdiu nga fshati Vėrbicė e Zhegovcit me vendbanim nė Hajvali, Naser Kryeziu(1991) nga Hajvalia dhe Musa Avdija (1990), nga Hajvalia janė fajtor sepse mė 23 janar 2013 pasi paraprakisht i kanė ndarė rolet i pandehuri Naser Kryeziu dhe Musa Avdija kishin blerė substancė narkotike tė llojit mariuhanė, me peshė prej 5 kg e cila ishte nisur nga Hajvalia kurse destinacion kishte fshatin Malishevė tė Gjilanit.

Sipas aktakuzės tė pandehurit ndalen nga policia nė Parallovė dhe kapen nga njėsiti antidrogė. Gjykatėsi Hasan Sadiku duke u bazuar nė kėto prova shpalli fajtor dhe dėnoj

pėr veprėn penale “blerja, posedimi, shpėrndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikėve dhe substancave psikotropike dhe analoge”, me nga 2 vite burgim secilin veē e veē, derisa Naser Kryeziu mori edhe 45 ditė tjera shtesė pėr veprėn penale “armėmbajtje pa leje”.

hagji leshi19.04.2013/09:33

e nderuara gjykat mir keni vepruar me keto denime por nuk ja keni qelluar kur thoni BOSET E DROGES U DENUAN KAQ KAQ ... se boset e vertet jui dini shum mir kush jan po skeni .. me u perball me te por ekziston mundsia qe edhe ju dikush qe ndani kinse drejtsi te jeni njeri prej bosave