Arrestohet polici i dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Publikuar: 18.04.2013 - 17:18

Prishtinė, 18 prill - Hetuesit e Departamentit tė Hetimeve tė Inspektoratit Policor tė Kosovės kanė arrestuar dje (17.04.2013) rreth orės 14:00 njė zyrtar policor nė Kamenicė me dyshimin e bazuar se i njėjti ka kryer veprėn penale keqpėrdorim i pozitės apo autoritetit zyrtar, thotė kumtesa e PK-sė. 

Zyrtari policor, tashmė i suspenduar ka qenė duke punuar nė policinė kufitare nė pikė kalimin kufitar tė Dheut tė Bardhė dhe i njėjti ėshtė arrestuar nga IPK-ja me autorizimin e prokurorit pėrkatės.

Me autorizim tė prokurorit personit tė arrestuar i ėshtė caktuar masa e ndalimit policor pėr 48 orė deri nė vazhdimin e procedurave tė tjera gjyqėsore.