Tentoi të grabiste kazinonë në Skenderaj, arrestohet

Publikuar: 27.03.2013 - 12:18

Skenderaj, 27 mars - Policia nė Skenderaj  nė orėt e hershme tė mėngjesit sot ka arrestuar njė person, me dyshimin e bazuar se ka tentuar tė kryejė njė vjedhje nė njė lokal tė lojėrave tė fatit.

Arrestimi i tė dyshuarit ėshtė kryer pa ndonjė incident, ndėrsa nė posedim tė dyshuarit, pėrkatėsisht nė xhepin e xhaketės sė tij, policia ka identifikuar si pjesė tė provave materiale njė maskė, tė cilėn besohet se e kishte nė kokė nė kohėn e pėrpjekjeve tė tija pėr tė kryer aktin kriminal.

Deklarata e tė dyshuarit ėshtė marrė nga hetuesit policorė  lidhur me aktivitetet e dyshuara dhe pas regjistrimit tė tij nė stacionin policor, me urdhėr tė prokurorit publik, ėshtė liruar nė procedurė tė rregullt.

 

HUUUUU27.03.2013/13:46

Deklarata e të dyshuarit është marrë nga hetuesit policorë lidhur me aktivitetet e dyshuara dhe pas regjistrimit të tij në stacionin policor, me urdhër të prokurorit publik, është liruar në procedurë të rregull