Grabiten dy kazino në qendër të Elbasanit, kërkohet 33 vjeçari Altin Mehja

Publikuar: 27.03.2013 - 12:11

 Elbasan, 27 mars - Dy kazino nė qytetin e Elbasanit janė grabitur me armė zjarri orėve tė para tė sė mėrkurės. Pėr kėto ngjarje policia ka shpallur nė kėrkim 33 vjeēarin,  Altin Mehja. Hetimet e deritanishme tregojnė se Mehja ka mundur tė marrė nga arkat e kėtyre kazinove rreth 600 mijė lekė.

Autori e ka kryer grabitjen pa maskė, duke kėrcėnuar punonjėsit qė tė zbraznin fitimet gjatė natės, raportoi abcnews.

Policia e Elbasanit ka ngritur posstblloqe dhe ka organizuar punėn pėr kapjen e tij.

Kohėt e fundit objekt i grabitjeve nė Elbasan kanė qenė argjendaritė dhe lojėrat e fatit.