Në një aksident rrugor humbi jetën E. Ajradini

Publikuar: 26.03.2013 - 11:56

Prizren, 26 mars   - Dje rreth orės 16:40, njė shofer i cili po e drejtonte veturėn “Opel Astra” nga Prizreni nė drejtim tė Grykės sė Lumbardhit, me tė arritur nė kthesa tė thyeshme nė afėrsi tė manastirit, nga mospėrshtatja e shpejtėsisė sė lėvizjes me kushtet e rrugės, e humb kontrollin mbi veturėn e cila kalon nė krahun e kundėrt tė lėvizjes dhe pėrplaset me bjeshkėn, e mė pas prapė kthehet nė anėn tjetėr dhe pėrfundon jashtė rruge nė njė thellėsi rreth katėr metra.

Shoferi i veturės (E. Ajradini) ėshtė dėrguar me plagė tė rėnda nė spitalin rajonal tė Prizrenit e mė pas nė QKUK nė Prishtinė, mirėpo nuk ka mundur t’i shpėtojė vdekjes. Policia ka kryer tė gjitha procedurat hetimore nė vendin e ngjarjes.

Kreshnik Reja26.03.2013/13:19

Se pari ngushllime familjes se te aksidentuarit. TURP per pushtetin e tejkorruptuar komunal te Prizrenit te cilet ne vend qe te meremetojne mbrojteset e rrenuara perskaj Lumbardhit ne rrugen magjistrale per ne Prevalle, e te shpetojne jetera, ata kane filluar zgjerimin e shtegut te kembesoreve qe realisht as shtetet shume me te pasura nuk do ta kishin bere ne kete kohe te krizes