Elbasan: 32-vjeçari mundohet të shpëtojë fqinjën, mbyten të dy në lumë

Publikuar: 12.03.2013 - 16:36

Elbasan, 12 mars - Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur nė Elbasan, ku dy tė rinj, njė burrė dhe njė grua kanė rėnė aksidentalisht nė lumin Zaranikė dhe kanė humbur jetėn.  34-vjeēarja Miranda Ramazani ka rėnė aksidentalisht nė pėrrua, ndėrsa Agim Jashari 32 vjeē, fqinji i saj ka tentuar ta shpėtojė, por fatkeqėsisht kanė humbur jetėn tė dy. Mė tej ka qenė vėllai i Mirandės, i cili ka tentuar t’i shpėtojė, por nuk ka mundur, transmeton Shekulli online.

 Sipas tė dhėnave paraprake ka qenė policia, e cila ka ndėrhyrė menjėherė pėr tė nxjerrė ēiftin nga lumi i rrėmbyeshėm, si pasojė e reshjeve. Policia bėn me dije se, gjatė transportit pėr nė spital ka humbuar jetėn Agim Hashari 30 vjeē. Ndėrsa gruaja Miranda Hashari rreth 30 vjeē, e cila humbi jetėn kur ndodhej nė sallėn e reanimacionit. Mėsohet se gjatė nxjerrjes sė viktimės nga uji ėshtė dėmtuar edhe njė polic.

Trupat e dy viktimave janė dėrguar nė morgun e qytetit. Policia nė vendngjarje ka nisur hetimet pėr tė zbardhur ngjarjen e plotė.

 

besi14.03.2013/13:55

Bejeni krahasimin e 3 tri paragrafeve...edhe nese genjeni bejeni me stil.

artoni13.03.2013/09:46

ngushllime

Tani12.03.2013/18:10

Ngushellime familjarve.
Pyetja rjedhe, si munde te demtohet polici? Zgjidhje shume e varfur e fjalorit.