Lëndohet rëndë një punëtor i Bechtel & Enka

Publikuar: 07.03.2013 - 19:32

Prishtinė, 7 mars - Njė punėtor i konsorciumit Bechtel& Enka ka pėsuar njė aksident tė rėndė derisa po punonte nė vendin e punės nė afėrsi tė Fushė Kosovės, ku ky konsorcium ėshtė duke kryer punime.

Kėtė e ka konfirmuar pėr Indeksonline edhe zėdhėnėsja e Bechtel & Enka, Ela Ruēi.

“Aksidenti ka ndodhur nė seksionin 8 tė autostradės nė vend punishte afėr Fushė Kosovės derisa po bėnte punė rutine tė tijėn, ai po punonte me njė sharrė elektrike, me ē’rast ėshtė lėnduar nė fyt, mirėpo detajet se si ka ardhur deri te kjo nuk janė akoma tė ditura”, ka thėnė ajo.

Sipas Ruēit, ekipi i Bechtel& Enka ka shkuar menjėherė nė vendin e ngjarjes dhe i ka ofruar viktimės ndihmėn e parė, kurse mė pas ai ėshtė transportuar pėr nė QKUK.

Nė Qendrėn Emergjente tė QKUK ėshtė konfirmuar se gjendja e tij shėndetėsore ėshtė jashtė rrezikut pėr jetė, ndėrsa vazhdon tė jetė nėn kujdesin intensiv.