“Shoferi” 13-vjeçar shkel dy vajza

Publikuar: 07.03.2013 - 17:04

Tiranė, 7 mars - Dy vajza, njė 12 vjeēe dhe njė 2 vjeēe janė nė gjendje kritike pėr jetėn pasi janė goditur nga njė automjet paraditen e sotme nė fshatin Ēiflik tė Beratit.

Automjeti qe shkaktoi aksidentin drejtohej nga njė 13-vjeēar. Ai kishte marrė automjetin e gjyshit tė tij dhe kishte dalė nė rrugėt e fshatit. Automjeti ishte lėnė nė rrugė nga gjyshi i tij dhe pasi nipi i tij e ka ndezur, ka tentuar tė ecė nėpėr rrugė, por pas disa metrash ka goditur 12-vjeēaren, e cila mbante nė krahė kushėrirėn e saj tė moshės vetėm 2 vjeēe.

Te dyja vajzat aktualisht ndodhen nė gjendje kritike pėr jetėn nė spitalin e qytetit tė Beratit, nė gjendje mė tė rėndė ėshtė 2-vjeēja K. Mata. Si njofton TCH, policia ka shoqėruar nė komisariat pronarin e mjetit Kadri Kajo, si dhe nipin e tij qė shkaktoi aksidentin.